W hicie kolejki Błękitni podejmują Alabaster

• autor: Adam, 2018-05-01 21:09

Nie odpadły jeszcze emocje po sobotni spotkaniu w którym Błękitni pokonali 3:1 Promyk a już w czwartek 3 maja czeka nas hit przeworskiej A-klasy w którym podejmiemy na własnym boisku wicelidera Alabastra Łopuszka Wielka. Początek spotkania zaplanowano na 17:00. W ostatniej konfrontacji pomiędzy oboma zespołami padł remis 1:1 a bramkę zdobył Łukasz Kowal. W ostatniej kolejce nasi czwartkowi rywale pokonali 1:0 Wisłok Świętoniowa. W przerwie zimowej ekipę z Łopuszki Wielkiej opuścił Michał Jędryka, który powrócił z półrocznego wypożyczenia do naszego klubu. Jak już wyżej wspominałem do Grzęski przyjeżdża wicelider z Łopuszki Wielkiej mający sześć punktów strady no Błękitnych jednak jedno mniej spotkanie rozegrane. Pomimo, że do końca sezonu pozostało jeszcze osiem spotkań ten mecz można okrzyknąć mianem o awans do jarosławskiej okręgówki. Ewentualna wygrana Błękitnych o którą za pewne nie będzie łatwo pozwoli zwiększyć przewagę do minimum sześciu punktów zakładając, że Alabaster wygra zaległe spotkanie z Sanem Gorzyce. Zwycięstwo w tym spotkaniu sprawi, że będziemy mieć także lepszy bilans bezpośrednich pojedynków co sprawi że przewaga będzie wynosić de facto siedem punktów bo przy takiej samej ilości punktów na koniec sezonu to Błękitni byli by wyżej w tabeli. W dotychczas dziewięciu rozegranych spotkaniach w delegacji Alabaster odniósł: sześć zwycięstw, jeden remis i dwukrotnie przegrywając. Bez puntów podopieczni trenera Liszki wyjechali tylko z Gorzyc przegrywając 3:2 oraz 1:0 w Urzejowicach. W najbliższym spotkaniu nasi obrońcy będą musieli zwrócić baczną uwagę na najlepszego strzelca Alabastra Damiana Zająca autora siedemnastu bramek. Z okręgówkowych boisk nasi kibice mogą także pamiętać Michała Trzynę byłego zawodnika MKS Kańczuga. Błękitni w ostatniej kolejce rozegrali solidne spotkanie pokonując pewnie 3:1 Promyka a gdyby poprawili swoją skuteczność to wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała. Na plus można zaliczyć także w końcu solidną grę w defensywie i po za jednym rzutem wolnym po, którym padła bramka graliśmy niezwykle uważnie i pewnie a na lidera tej formacji wyrósł Michał Jędryka, który był bezkonkurencyjny w górnych pojedynkach. Po raz drugi w tym sezonie na lewej obronie pojawił się Karol Curzytek i rozegrał bardzo solidne spotkanie. Do kadry meczowej na czwartkowy hit powracają nieobecni w ostatniej kolejce: Maciej Zając i Marcin Popielarski. Po znakiem zapytania stoi występ Łukasza Kusaka. W meczu z Alabastrem z pewnością nie zagrają kontuzjowani: Łukasz Kowal, Rafał Przeszłowski i Jakub Domka oraz przebywający za granicą Kamil Maj. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera Łukasza Kowala. Zapowiada się zatem niezwykle interesujące spotkanie, które może rozstrzygnąć o losach awansu do V ligi a ewentualna wygraną Błękitnych może ich mocno przybliżyć do tego celu. Wszystkich kibiców zapraszamy w czwartkowe popołudnie na stadion w Grzęsce i zachęcamy do kulturalnego dopingu. Do boju Błękitni!!!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Kamil Kubicki, Maciej Zając, Wojciech Słysz, Michał Jędryka, Karol Curzytek, Fabian Machniak, Mateusz Kowal, Konrad Harpula, Jacek Kyciński, Wojciech Pieniążek, Sławomir Solarz

Rezerwa: Piotr Żak, Rafał Przeszłowski, Łukasz Kusak, Marcin Popielarski, Patryk Słysz, Hubert Pieczek, Sławomir Cebulak

Nie zagrają: Łukasz Kowal, Jakub Domka, Rafał Przeszłowski (wszyscy kontuzje) oraz Kamil Maj (wyjazd za granicę)

Sędzia: Pikuła (Jarosław)