dzisiaj: 1947, wczoraj: 538

Udanie zakończyć rundę

• autor: Adam, 2017-11-02 15:03

W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2017/18 Błękitni przed własną publicznością zmierzą się z WKS Majdan Sieniawski. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 5 listopada a jego początek zaplanowano na godzinę 14:00. W ostatniej Kolejce Majdan Sieniawski uległ 2:0 Promykowi Urzejowice natomiast Błękitni wygrali derbowy pojedynek w Świętoniowej 3:1. Niestety nie byliśmy w stanie dotrzeć do informacji o zmianach kadrowych w ekipie z Majdanu Sieniawskiego. Jedyną pewno jest opuszczenie klubu przez Artura Kycia do MKS-u Radymno, który wcześniej powrócił z wypożyczenia do przeworskiego Orła. Po XII kolejkach WKS zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem ośmiu punktów na co złożyło się: dwa zwycięstwa, dwa remisy i osiem porażek. W delegacji Majdan Sieniawski rozegrał pięć spotkań w których odniósł jedno zwycięstwo 3:0 w Studzianie oraz cztery porażki. Stosunek bramkowy to 4-18. Po raz ostatni Błękitni mierzyli się z Majdanem Sieniawskim w sezonie 2006/07 w Grzęsce wygrywając 4:1 natomiast na wyjeździe 4:0. Ta kończąca się już runda jesienna jest zdecydowanie nieudana dla WKS-u gdyż ma zaledwie czteropunktową przewagę nad strefą spadkową a miniony sezon zakończył na piątej pozycji z dorobkiem 43 punktów! Faworytem tego spotkania bez dwóch zdań będą Błękitni, którzy będą chcieli udanie zakończyć mimo wszystko udaną rundę jesienną w której wygraliśmy dziewięć spotkań, dwukrotnie remisując i raz przegrywając w Gorzycach. W domu ten bilans wygląda niezwykle okazale w pięciu już rozegranych spotkaniach zgromadziliśmy komplet punktów strzelając dwadzieścia siedem bramek co daje średnią pięciu trafień na mecz oraz tracąc siedem goli. Swoją wyższość będzie jednak trzeba udowodnić na boisku i udać się na zasłużoną przerwę zimową w przekonaniu dobrze wykonanej pracy. Uraz pleców z niedzielnej konfrontacji podobnie jak i derbów wykluczy Mateusza Kowala. Nadal kontuzjowany jest także trener Łukasz Kowal nie zagra także Jakub Domka. Do kadry meczowej powracają natomiast po dwutygodniowej kontuzji Piotr Żak oraz Wojciech Słysz, którego z derbów wykluczyły obowiązki zawodowe. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera. Miejmy nadzieję, że Błękitni udanie zakończa rundę jesienną i przerwę w rozgrywkach spędzą na pozycji lidera. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na stadion do Grzęski w niedzielne wczesne popołudnie i zachęcamy do kulturalnego dopingu. Do boju Błękitni!!!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Kamil Kubicki, Wojciech Słysz, Łukasz Kusak, Kamil Maj, Fabian Machniak, Marcin Popielarski, Piotr Żak, Konrad Harpula, Jacek Kyciński, Dariusz Garbarz, Sławomir Solarz

Rezerwa: Patryk Słysz, Dariusz Żuk, Karol Curzytek, Hubert Pieczek, Sławomir Cebulak, Wojciech Pieniążek

Nie zagrają: Łukasz Kowal, Mateusz Kowal (obaj kontuzjowani) oraz Jakub Domka

Sędzia: Łukasz Folta (Jarosław)