Hitowe starcie w Krzeczowicach

• autor: Adam, 2017-09-28 13:23

W niedzielę 1 października o godzinie 16:00 Błękitni zmierzą się z Cresovią Krzeczowice. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywala. W ostatniej kolejce Cresovia przegrała 3:0 w Urzejowicach z miejscowym Promykiem natomiast nasi piłkarze pewnie 5:1 pokonali Gorliczankę Gorliczyna. W przerwie letniej w ekipie z Krzeczowic doszło do kilku zmian kadrowych. Drużynę wzmocnili: Patryk Białogłowski z Promyka Urzejowice, Bartosz Dziedzic z Sokoła Sietesz oraz Tomasz Żygadło z Sobola Niżatyce. Klub opuścili natomiast: Piotr Białogłowski do Zorzy Zarzecze oraz Piotr Liszka do Błękitnych Wierzbna. O sile drużyny z Krzeczowic stanowią: Maciej Zając dobrze znany naszym kibicom z wielu sezonów gry w naszym klubie, Hubert Bober grający w przeszłości w przeworskim Orle czy Wólczance Wólce Pełkińskij, Paweł Zięba wychowanek MKS-u Kańczuga grający także w Orle Przeworsk a także Michał Mokrzycki wychowanek Orła grający także w Wólczance. Po VII kolejkach nasi niedzielni rywale zajmują czwarte miejsce z dorobkiem piętnastu punktów na co złożyło się pięć zwycięstw i dwie porażki. Cresovia w tym sezonie przegrała dwukrotnie na wyjeździe po 3:0 w Babicach i Urzejowicach. W trzech meczach na własnym boisku zdobyli komplet dziewięciu punktów z bilansem bramkowym 9-1. Błękitni po dwóch wyjazdowych remisach w Urzejowicach i Łopuszce Wielkiej odnieśli pewne i wysokie zwycięstwo nad Gorliczanką a gdyby skuteczność naszych piłkarzy tego dnia była na wyższym poziomie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały choć trudno narzekać po zwycięstwie 5:1. Trzeba jednak nadal pracować nad skutecznością gdyż w starciu z Cresovią tylu okazji pod bramką przeciwnika może nie być i trzeba będzie wykorzystać te które sobie stworzymy. Spotkanie zapowiada się hitowo gdyż jeden z kandydatów do awansu za jakiego uważa się Cresovię podejmie przed własną publicznością Błękitnych który jako jedyna drużyna w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki i miejmy nadzieję że po ostatnim gwizdku sędziego da dobra passa zostanie podtrzymana a nasi piłkarze uczynią kolejny krok w osiągnięciu założonego przed sezonem celu... W kadrze meczowej w Krzeczowicach podobnie jak w ostatnim meczu zabraknie kontuzjowanych Łukasza Kowala i Wojciecha Pieniążka a także Wojciecha Słysza którego zatrzymały obowiązki zawodowe. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera. Swoje problemy przed tym meczem mają także gospodarze: pauzować za czerwoną kartkę będzie musiał Adrian Gonciarz zaś z powodu kontuzji pod znakiem zapytania stoi występ: Pawła Zięby. Zapowiada się zatem niezwykle interesujące starcie po którym miejmy nadzieję dopiszemy sobie kolejny komplet punktów a przy korzystnym wyniku w meczu San - Błyskawica nasi piłkarze podobnie jak po szóstej kolejce mogą objąć prowadzenie w tabeli. Aby jednak myśleć o zwycięstwie w Krzeczowicach trzeba zagrać od pierwszej do ostatniej minuty meczu niezwykle skoncentrowanym nie popełniać prostych błędów w obronie i wykorzystać stworzone przez siebie okazje pod bramką przeciwnika... Do boju Błękitni!!!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Kamil Kubicki, Piotr Żak, Łukasz Kusak, Marcin Popielarski, Fabian Machniak, Mateusz Kowal, Jakub Domka, Konrad Harpula, Jacek Kyciński, Dariusz Garbarz, Sławomir Solarz

Rezerwa: Patryk Słysz, Karol Curzytek, Dariusz Żuk, Hubert Pieczek, Sławomir Cebulak

Nie zagrają: Łukasz Kowal, Wojciech Pieniążek (obaj kontuzje), Wojciech Słysz (obowiązki zawodowe)

Sędzia: Piotr Krzych (Lubaczów)