Udanie zakończyć sezon w starciu z Promykiem

• autor: Adam, 2017-06-15 09:15

W sobotę 17 czerwca w ramach ostatniej kolejki sezonu 2016/17 w jarosławskiej okręgówce Błękitni zmierzą się z Promykiem Urzejowice. Spotkanie zostanie rozegrane w Grzęsce a jego początek zaplanowano na 17:00. Ostatnia konfrontacja pomiędzy oboma zespołami zakończyła się wgraną naszych piłkarzy 2:0 po bramkach: Michała Jędryki i Konradach Harpuli. W przerwie zimowej nastąpiło niewiele zmian kadrowych w Promyku nowym trenerem został Przemysław Lasek zastępując na tym stanowisku Zbigniewa Kuliga. Po za nowym trenerem do Urzejowic trafił także Łukasz Wojtas z Gorliczanki Gorliczyna oraz Wawrzyniec Hejnosz który powrócił do klubu z wypożyczenia z Błękitnych. Drużynę opuścił natomiast bramkarz Adrian Konieczny któremu skończyło się wypożyczenie z przeworskiego Orła.

Więcej w rozwinięciu newsa >>>

Po XXIX kolejkach Promyk zajmuje piętnaste miejsce z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Na ten dorobek złożyło się cztery zwycięstwa, siedem remisów i osiemnaście porażek. W delegacji piłkarze z Urzejowic zdobyli piętnaście punktów na co złożyło się cztery zwycięstwa, trzy remisy i siedem porażek. Co ciekawe Promyk zdecydowanie lepiej prezentuje się na wyjazdach gdyż przed własną publicznością zdobył zaledwie cztery punkty. W rundzie wiosennej ten dorobek jest też mało okazały i wynosi pięć punktów czyli jedno zwycięstwo w Lesznie z Fenixem, dwa remisy i jedenaście porażek. Błękitni mają bardzo solidny finisz sezonu w siedmiu ostatnich spotkaniach odnieśli cztery zwycięstwa, dwukrotnie remisując i raz przegrywając z Granicznymi. Po ostatniej kolejce w walce o dwunastą lokatę która w wypadku zawirowań licencyjnych w IV lidze podkarpackiej może dać utrzymanie w okręgówce po za naszą drużyną pozostali jeszcze piłkarze z Węgierki którzy w ostatniej serii spotkań pokonali 1:0 Pogoń-Sokół w Lubaczów zaś z walki odpadli Graniczni którzy przegrali 2:0 w Świętym z Sanoczanką. Faworytem sobotniej konfrontacji wydają się być Błękitni jednak nie należy spodziewać się łatwego spotkania pomimo że Promyk spadł już z obiegówki za pewne będzie chciał się w dobrych nastrojach pożegnać z V ligą. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt iż grającym trenerem ekipy z Urzejowic jest Przemysław Lasek wieloletni trener i zawodnik Błękitnych który opuścił nasz klub przed startem bieżącego sezonu. Celem dla Błękitnych na ostatnią kolejkę jest wywalczenie dwunastego miejsca i zakończenie tego dość słabego sezonu w dobrych humorach a w jakiej lidze zagramy ostatecznie przekonamy się za pewne za kilka tygodni. Aby jednak z czystym sumieniem udać się na wakacje trzeba wygrać ostatnie spotkanie i zając to dwunaste miejsce przez co można powiedzieć że do ostatnich sekund rozgrywek walczyliśmy o pozostanie w okręgówce. W kadrze moczowej na ostatni mecz zabraknie podobnie jak w Ksielowie Tomasza Tutki. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera Piotra Żaka. Do boju Błękitni!!!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Kamil Niemiec, Wojciech Słysz, Michał Jędryka, Rosław Strączek, Jacek Kycińśki, Konrad Harpula, Radosław Frankiewicz, Jakub Domka, Patryk Słysz, Wojciech Pieniążek, Sławomir Solarz

Rezerwa: Kamil Kubicki, Bartłomiej Kalamarz, Hubert Pieczek, Paweł Pelc

Nie zagrają: Damian Kołodziej (kontuzja), Kamil Maj (wyjazd za granicę) oraz Tomasz Tutka