Wygrać z Sanem i przybliżyć się do utrzymania...

• autor: Adam, 2017-06-01 18:18

W sobotę 2 czerwca o godzinie 17:00 Błękitni w ramach XXVII kolejki jarosławskiej okręgówki zmierzą się z Sanem Hurczko. Spotkanie zostanie rozegrane w Grzęsce. Ostatnia konfrontacja pomiędzy oboma zespołami zakończyła się wygraną Sanu 2:0. W przerwie zimowej zespół z Hureczka dokonał kilku zmian kadrowych. Do klubu z Fenixa Leszno dołączyli: Adrian Kazek zaś z Bizona Medyka: Andrzej Kot i Kamil Adamski treningi po kontuzji wznowił natomiast Paweł Wujek. San opuścili natomiast: Łukasz Przybyszek do Wesołej Zadąbrowie, Janusz Milanik do Rady Orzechowce oraz Damian Mierzwa w związku ze studiami. O sile zespołu stanowią doświadczeni zawodnicy jak: Paweł Delikat, Grzegorz Kubas, grający trener Andrzej Danielak czy Paweł Kijanka. Ekipa z Hureczka spisują się najlepiej spośród wszystkich beniaminków zajmują siódme miejsca z dorobkiem czterdziestu dwóch punktów. W rundzie jesiennej San zdobył trzynaście punktów w rundzie wiosennej piłkarze z Hureczka nie są już tak skuteczni i w jedenastu spotkaniach zdobyli dwanaście punktów. Na wyjazdach San zdobył tylko dziesięć punktów w trzynastu meczach na co złożyło się trzy zwycięstwa, remis i dziewięć porażek. Komplet punktów nasi sobotni rywale wywieźli tylko z Kańczugi, Piwody i Węgierki. Na wiosnę w delegacji San nie wygrał jeszcze spotkania w sześciu meczach w delegacji zdobył tylko jeden punkt remisując 1:1 w Krowicy. Po remisie w Węgierce 1:1 i jego weryfikacji na walkower na korzyść Błękitnych za występ w ekipie KS-u nieuprawnionego zawodnika nasi piłkarze awansowali na dwunaste miejsce z dorobkiem dwudziestu czterech punktów i wysunęliśmy się na samodzielne prowadzenie w grupie walczącej o utrzymanie. Do jedenastego miejsca zajmowanego przez KS Kisielów-Pełnatycze dające utrzymanie niezależnie od rozstrzygnięć w wyższych ligach tracimy pięć punktów. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek ta strata wydaje się być jak najbardziej realna do odrobienia zwłaszcza że czeka nas bezpośrednie starcie między oboma zespołami a w najbliższej kolejce KS Kisielów zagra z KS Węgierką która także walczy o utrzymanie. Niezależnie od wyniku w tym spotkaniu przy ewentualnej wygranej Błękitnych możemy zmniejszyć stratę do dwóch punktów do Kisielowa lub powiększyć przewagę do sześciu punktów nad Węgierką. W przypadku remisu odrobimy straty i powiększymy przewagę. Aby jednak zajmować się wynikami innych drużyny musimy najpierw sami zapunktować i wygrać sobotnie spotkanie aby tak jednak się stało trzeba zagrać twardo w obronie i skutecznie pod bramką przeciwnika. Do kadry meczowej powracają nieobecni w ostatniej kolejce w związku z obowiązkami zawodowymi Wojciech Słysz i Paweł Pelc oraz wracający po kontuzji Wojciech Pieniążek. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na stadion w Grzęsce na ten niezwykle ważny mecz i prosimy o głośny i kulturalny doping. Do boju Błękitni!!!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Kamil Niemiec, Konrad Harpula, Michał Jędryka, Radosław Strączek, Jacek Kyciński, Patryk Słysz, Radosław Frankiewicz, Jakub Domka, Tomasz Tutka, Paweł Pelc, Wojciech Pieniążek

Rezerwa: Kamil Kubicki, Bartłomiej Kalamarz, Wojciech Słysz, Hubert Pieczek

Nie zagrają: Damian Kolodziej (kontuzja), Kamil Maj (wyjazd za granicę)

Sędzia: