Kompromitująca porażka w Narolu

• autor: Adam, 2015-06-20 19:57

Roztocze Narol - Błękitni Grzęska 5:2 (4:0) Sławomir Solarz 55, Wojciech Pieniążek 57

Skład Błękitnych: Kamil Kubicki, Maciej Zając, Michał Jędryka, Bartłomiej Rupar, Jacek Kyciński, Karol Curzytek, Piotr Żak, Konrad Harpula, Marcin Popielarski(75 Mateusz Rejman), Wojciech Pieniążek, Sławomir Solarz

W 87 minucie spotkania czerwoną kartką został ukarany Piotr Żak za krytykę pracy sędziego

Więcej w rozwinięciu newsa...

W ostatnim meczu sezonu 2014/15 Błękitni zagrali po raz kolejny bez kilku podstawowych zawodników jak kontuzjowanego Przemysława Laska, Jakub Domka i Tomasz Tutka którzy wyjechali za granicę, Kamila Maja którego zatrzymały obowiązki studenckie czy Andrzeja Krupy. Dodatkowo od początku rundy wiosennej kontuzjowani są Grzegorz Motyka i Grzegorz Majcher. Podobnie jak w Przemyślu i w dzisiejszym meczu okazję do gry dostali nasi młodzieżowcy a doświadczenie zebrane w tym meczu za pewne zaprocentuje w przyszłości. Po mimo osłabień nikt jednak nie spodziewał się tak słabego występu i wysokiej porażki na boisku autsajdera rozgrywek. Cóż Błękitni sezon zakończyli fatalnie i jest to trochę podsumowanie tej rundy w której trener często borykał się z olbrzymimi kłopotami kadrowymi w wielu meczach był zmuszony do przestawiania zawodników na nieswoje pozycje. Na szczęście ten sezon się już zakończył a o tej rundzie musimy zapomnieć jak najszybciej bo troszkę zawiodła oczekiwania kibiców ale i za pewne naszych ambitnych zawodników. Coś na wiosnę poszło nie tak i przed trenerem Przemysławem Laskiem burzliwy okres w którym musi przemyśleć co było nie tak. Ostatni mecz w tym sezonie to także nienajlepsze sędziowanie które z pewnością nie usprawiedliwia do końca porażki jednak podyktowanie rzutu karnego przy wyniku 2:0 ale również uznanie bramki na 4:0 było dość kontrowersyjne. Takie decyzje pana sędziego Leszka Koguta było także powodem frustracji Piotr Żaka który po faulu na nim i nie odgwizdaniu rzutu wolnego w mało parlamentarny sposób skrytykował decyzje arbitra za co obejrzał czerwoną kartkę. Przed naszymi działaczami natomiast pracowita przerwa letnia w której znacząco musimy wzmocnić naszą kadrę. Za granicą przez całe wakacje będą przebywali: Jakub Domka, Tomasz Tutka i Wojciech Pieniążek dodatkowo o zakończeniu kariery zdecydował Piotr Żak. W kadrze na pierwszy mecz rundy jesiennej mamy zatem trzynastu zawodników gdyż dalsza gra Grzegorza Majchra z powodu kontuzji stoi pod znakiem zapytania zaś Konradowi Harpuli wraz z końcem czerwca kończy się wypożyczenie z przeworskiego Orła. Kluby za pewne usiądą do negocjacji nad transferem definitywnym co ważne sam zawodnik wyraża chęć dalszej gry w Błękitnych. W trakcie rundy jesiennej do klubu będą wracali przebywający za granicą zawodnicy jednak trudno spodziewać się że z marszu wejdą w rytm meczowy bez treningów.  Letnie okienko transferowe w Grzęsce zapowiada się zatem niezwykle ciekawie gdyż kadra bez dwóch zdań musi zostać wzmocniona.