Zakończenie sezonu w Grzęsce z Zorzą Zarzecze

• autor: Adam, 2015-06-09 16:07

W piątek 12 czerwca o godzinie 18:30 Błękitni zmierzą się z Zorzą Zarzecze. Spotkanie zostanie rozegrane w Grzęsce. Ostatnia konfrontacja pomiędzy oboma zespołami zakończyła się wygraną naszych piłkarzy 1:0 po bramce Bartłomieja Rupara. W ostatniej kolejce Zorza pokonała 2:1 Sanoczankę Święte natomiast Błękitni przegrali 3:0 z Przemyślu z Czuwajem.

Więcej w rozminięciu newsa…

W przerwie zimowej w Zarzeczu doszło do kilku zmian kadrowych. Klub opuścili: Damian Gliniany do Sanu Gorzyce, Krzysztof Ziętek do Promienia Urzejowice, Daniel Luch do Zorzy Zarzecze. Z powodu kontuzji nie gra były zawodnik Błękitnych Andrzej Sowiński a karierę zakończył Rafał Kozłowski. Treningów natomiast nie wznowili: Łukasz Depciuch, Maciej Radzyniak, Grzegorz Koperski oraz Arkadiusz Bober. Do Zorzy trafili natomiast: Kamil Kwolek, Jakub Kwolek oraz Dominik Pęcak wszyscy ze Startu Pruchnik a także: Jakub Gloc z Fredro Surochów, Marcin Zagórski z przeworskiego Orła oraz Paweł Pelc z Gorliczanki Gorliczyna który w nowym klubie zagrał zaledwie kilka minut w jednym meczu przeciwko Santosowi Piwoda. Beniaminek z Zarzecze w rundzie wiosennej spisuje się bardzo dobrze. W trzynastu rozegranych spotkaniach zdobył dwadzieścia cztery punkty na co składa się siedem zwycięstw, trzy remisy i trzy porażki. Swoich pogromców podopieczni Łukasza Laski znaleźli w drużynach z Stubna przegrywając 3:1, Grochowiec 3:0 i Morawska 7:0. We wszystkich spotkaniach wyjazdowych Zorza zdobyła dwadzieścia dwa punkty co oznacza że nasi piątkowi rywale lepiej punktują w delegacji niż na własnym boisku. Baczną uwagę w obozie rywala trzeba będzie zwrócić zwłaszcza na najlepszego strzelca zespołu byłego zawodnika Błękitnych Wojciecha Majkutowskiego który zdobył już siedemnaście bramek. W klasyfikacji strzelców całego sezonu znajduje się na czwartym miejscu o jedno trafienie mniej od Sławomira Solarza. Solidnymi i bardziej rozpoznawalnymi zawodnikami w ekipie beniaminka jest także były bramkarz przeworskiego Orła: Piotr Wojtaszek, środkowy obrońca Radosław Rząsa, środkowy pomocnik: Radosław Stecko czy niezwykle doświadczony napastnik tarze z przeszłością w BG Maciej Mikołajek. Dla Błękitnych piątkowy mecz będzie okazją na przełamanie złej passy trzech meczy bez wygranej w tym dwóch kolejnych porażek z rzędu. Co gorsza w dwóch ostatnich spotkaniach nie udało się nam zdobyć bramki. W rundzie wiosennej zdobyliśmy tylko dwanaście punktów czyli połowę co nasi najbliżsi rywale. Dwa ostatnie mecze z Zorzą i wyjazd do Narola będzie okazją do poprawienia tych statystyk oraz miejsca w tabeli o jedno miejsce zakładając wygraną z Zorzą i Roztoczem przy przegranej ekipy z Zarzecza także w ostatniej kolejce gdyż obie ekipy dzieli cztery punkty. Zatem w najlepszym wypadku Błękitni sezon zakończą na dziewiątym miejscu jednak pierwszy krok w tym kierunku trzeba uczynić w piątkowe późne popołudnie. Aby tak jednak się stało musimy wrócić do twardej gry w obronie i skutecznej pod bramką rywala. Sytuacja kadrowa przed meczem z Zorzą poprawi się zdecydowanie gdyż do kadry meczowej po pauzie za żółtą kartkę wraca Maciej Zając a także nieobecni w Przemyślu: Andrzej Krupa, Wojciech Pieniążek i Sławomir Solarz co z pewnością wzmocni naszą ofensywę. W meczu nie zagrają z powodu kontuzji Grzegorz Motyka, Grzegorz Majcher a także nasz trener Przemysław Lasek. Miejmy nadzieję że nasi piłkarze zrehabilitują się za ostatnie porażki odniosą zwycięstwo i udanie zakończa sezon 2014/15 przed własną publicznością. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy w piątkowe popołudniu na stadion do Grzęski. Do boju BG!!!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Kamil Kubicki, Maciej Zając, Michał Jędryka, Kamil Maj, Jacek Kyciński, Konrad Harpula, Andrzej Krupa, Karol Curzytek, Jakub Domka, Wojciech Pieniążek, Sławomir Solarz

Rezerwa: Marek Krupa, Piotr Żak, Tomasz Tutka, Krystian Bartnik, Bartłomiej Rupar

Nie zagrają: Grzegorz Motyka, Grzegorz Majcher, Przemysław Lasek (wszyscy kontuzje)