Błękitni Grzęska - MKS Kańczuga

• autor: Adam, 2014-09-03 16:25

W sobotę 6 sierpnia o godzinie 16:00 w ramach V kolejki jarosławskiej okręgówki Błękitni zmierzą się z MKS Kańczuga. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Grzęsce. Ostatnia konfrontacja po mieczy oboma zespołami na naszym boisku zakończyła się remisem 2:2. W ostatniej kolejce MKS zremisował 2:2 z Sanoczanką Święte natomiast Błękitni przegrali 4:2 z Santosem Piwoda.

Więcej w rozwinięciu newsa…

W przerwie letniej z zespole z Kańczugi doszło do kilku zmian kadrowych. Drużynie opuścili bramkarz Mateusz Flak któremu zakończyło się wypożyczenie z przeworskiego Orła a także: Daniel Gaweł i Damian Zając obaj Promyk Urzejowice oraz Tomasz Kubicki do Syrenki Roźwienica. Do drużyny dołączyli natomiast: Mirosław Mazur i Michał Trzyna obaj Iskra Jawornik Polski, juniorzy: Grzegorz Dzimira i Radosław Zimoń a w ostatnich dniach okonka transferowego Marek Florek z Orła Przeworsk. Pomimo olbrzymiego doświadczenia wychowanka MKS-u przez ostatnie dwa lata z powodu kontuzji zagrał zaledwie kilka minut dlatego jego forma jest wielką niewiadomą. Początek sezonu dla obu zespołów jest słaby. Podopieczni Edwarda Słysza w czterech meczach zdobyli zaledwie jeden punk zdobywając trzy bramki tracąc sześć. Nie wiele lepiej wyglądają statystki naszych piłkarzy którzy zdobyli trzy punkty strzelając pięć bramek i tracąc aż dwanaście. Obydwa zespoły zajmują odpowiednio ostatnie i przedostatnie miejsce w tabeli. Kolejnym elementem który u progu nowego sezonu łączy oba kluby jest słaba gra defensywna oraz nienajlepsza skuteczność. Pomimo że jest to początek sezonu dla obu zespołów jest to mecz o przysłowiowe „sześć” punktów przegrany może na dłużej zadomowić się w strefie spadkowej a potencjał obu zespołów na pewno nie predysponuje ich do tak słabej gry. Największym problemem Błękitnych wydaje się po za słabą grą w obronie indolencja strzelecka Sławomira Solarza. Nasz najskuteczniejszy napastnik w tym sezonie nie trafił do siatki ani razu a przed nami już piąta kolejka ligowa. Tylko nie co lepiej prezentują się statystyki naszego drugiego napastnika Wojciecha Pieniążka który zdobył jedną bramkę w meczu ze Startem Pruchnik. Niestety kolejny sezon problem ze skutecznością ma Bartłomiej Rupar. Ogromnym atutem w tym spotkaniu będzie własne boisko gdyż od wielu lat zasłużyliśmy sobie na opinie że stadion w Grzęsce jest twierdzą trudną do zdobycie o czym przekonała się ekipa z Pruchnika w III kolejce przegrywając 3:1. W minionym sezonie na piętnaście rozegranych meczy przed własną publicznością wygraliśmy jedenaście, trzykrotnie padał remis i raz schodziliśmy z boiska pokonani przez Huragan Gniewczyna. Dlatego naszym zdaniem faworytem konfrontacji w sobotnie popołudnie będą Błękitni. Aby jednak po tym meczu dopisać kolejne trzy punkty nie możemy pozwalać sobie na tak koszmarne błędy w defensywie jak w Piwodzie i poprawić skuteczność pod bramką przeciwnika. Wydaje się jednak że sytuacja w ofensywie powoli się opanowuje w dwóch ostatnich meczach zdobyliśmy pięć bramek i oby nie zawiodła w meczu z MKS Kańczuga. Niestety przed sobotnią konfrontacją nie ominęły nas problemy kadrowe. Z powodu kontuzji łydki nie zagra Tomasz Tutka, zawieszony za czerwoną kartkę obejrzaną w Piwodzie jest Rafał Przeszłowski a  za granicą ciągle przebywa Jakub Domka. Nie pewny jest także występ Grzegorza Majchra. Do kadry meczowej powraca natomiast Wojciech Pieniążek nieobecny w starciu z Santosem. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Przemysława Laska. Miejmy nadzieję że nasi piłkarze zrehabilitują się za ostatnią porażkę i podtrzymają dobrą passę kolejnych wygranych na stadionie w Grzęsce która aktualnie wynosi osiem meczy. Naszych kibiców natomiast zapraszamy na sobotni mecz i prosimy o głośny i kulturalny doping który na pewno pomoże naszym piłkarzom w rozegraniu dobrego spotkania. Do zobaczenia na stadionie!!!

Przypuszczalny sklad Błękitnych: Krzysztof Osmyk, Maciej Zając, Przemysław Lasek, Michał Jędryka, Marcin Popielarski, Konrad Harpula, Andrzej Krupa, Piotr Żak, Kamil Maj, Wojciech Pieniążek, Sławomir Solarz

Rezerwa: Mateusz Rubacha, Maciej Przeszłowski, Grzegorz Majcher, Krystian Bartnik, Bartłomiej Rupar