Wywiad z prezesem Piotrek Żakiem

• autor: Adam, 2014-08-12 13:46

Admin: Od pół roku jesteś prezesem Błękitnych jak oceniasz ten okres, z czego jesteś zadowolony a co twoim zdaniem mogło być zrobione lepiej?

Piotrek: Na jakieś poważne oceny chyba za wcześnie. Zmieniliśmy personalnie skład zarządu, zmieniły się funkcje, podzieliliśmy obowiązki. Zarządzanie klubem powinno opierać się na współpracy wielu osób i to jest chyba najważniejsza zmiana. Zapewne niektórzy nie zdają sobie sprawy jak wiele jest do zrobienia szczególnie podczas przygotowań do sezonu i po jego zakończeniu. Aż trudno sobie to wyobrazić, że poprzednio właściwie wszystko było na głowie wieloletniego prezesa Jerzego Kowala, który teraz także bardzo nam pomaga szczególnie w kontaktach z OZPN Jarosław. Zadowolony jestem na pewno z tego, że więcej osób pomaga w funkcjonowaniu klubu, z akcji „karnety”, z bardzo dobrego wyniku sportowego drużyny w ubiegłym sezonie... Było jednak też kilka spraw, planów i zobowiązań, których nie udało się zrealizować ale głownie ze względów finansowych od nas niezależnych więc gdy tylko takie możliwości się pojawią będziemy te plany wprowadzać w życie.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Admin: Nie jest tajemnicą że w klubie się nie przelewa dotacje z gminy nie są duże w porównaniu do innych ligowych rywali co z pewnością nie ułatwia funkcjonowaniu klubu?

Piotrek: Jako klub okręgówki mamy chyba najniższy albo jeden z najniższych rocznych budżetów z drużyn biorących udział w rozgrywkach. Owszem starcza na delegacje sędziowskie, sprzęt, wyjazdy i przygotowanie boiska do zawodów. Jednak to nie wszystkie wydatki, jakie musi ponosić klub piłkarski w czasie rozgrywek. Dlatego dziękujemy wszystkim sympatykom klubu, którzy w jakikolwiek sposób są w stanie nam pomóc.

Admin: Z klubu odeszli Łukasze Kowal, Kubicki i Kusak oraz Kamil Kubicki w ich miejsce sprowadzono: Mateusza Rubacha, Konrada Harpula, przedłużyliśmy wypożyczenie Tomka Tutki a treningi wznowił Maciej Przeszłowski, z juniorów dołączył Krystian Bartnik jesteś zadowolony z kształtu obecnej kadry?

Piotrek: Oczywiście bardzo żałuję, że kadra z poprzedniego sezonu nie mogła zostać utrzymana… Jednak trzeba zrozumieć, że w życiu spotykają nas różne sytuacje a to jest klub amatorski więc o takim a nie innym wyborze decydują ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Kolegom, którzy odeszli po sezonie z drużyny życzę aby ich sportowe i prywatne życie ułożyło się jak najlepiej, a nie wykluczone że kiedyś jeszcze zagrają w błękitnych barwach. Jeśli chodzi o ilość zawodników to wiele się w naszej kadrze nie zmieniło a jeśli chodzi o przydatność do zespołu będziemy mogli ocenić przynajmniej po zakończeniu rundy. Są to młodzi zawodnicy więc tylko od ich zaangażowania i umiejętności zależy w jakim stopniu będą decydować o grze drużyny. Bardzo mnie cieszy powrót Maćka Przeszłowskiego bo takiej jakości w grze na lewej obronie nam brakowało. Jeśli mu zdrowie pozwoli to z pewnością będzie ważnym zawodnikiem drużyny.

Admin: Od pewnego czasu mówi się o utworzeniu drużyny młodzików i szkoleniu najmłodszego pokolenia czy jest na to szansa od nowego sezonu i kto by się tym mógł zająć?

Piotrek: Po kilku latach niewielkiego przypływu nowych zawodników do klubu ostatnio można zauważyć większe zainteresowanie piłką nożną w najmłodszych kategoriach. Już od pół roku mieliśmy takie plany, aby zgłosić drużynę młodzieżową w wieku 8 – 12 lat do rozgrywek. Jednak z powodu niewystarczających środków finansowych (głownie kosztowne wyposażenie w dodatkowy sprzęt sportowy) nie będą mogli w tym sezonie uczestniczyć w lidze młodzików. Z nowo utworzoną grupą podejmę się prowadzenia zajęć treningowych przygotowujących do regularnych rozgrywek. Ewentualnie chłopcy wezmą udział w turniejach i sparingach a jeśli uda nam się uzupełnić odpowiedni sprzęt to zgłosimy drużynę w przyszłym sezonie.

Admin: We wrześniu do użytku zostanie oddana nowa sala w Grzęsce, co zapewne ułatwi przygotowania zimowe seniorom, ale również pomoże w szkoleniu młodzieży?

Piotrek: Taki obiekt jest bardzo potrzebny przy każdej szkole i w k ażdej miejscowości, dlatego nawet nie ma co dyskutować bo z pewnością da większą możliwość (szczególnie w okresie jesienno – zimowym) prowadzenia zajęć szkolnych, rekreacyjnych i sportowych dla wszystkich z okolicy którzy cenią sobie aktywne spędzanie czasu.

Admin: Gdy jesteśmy już przy młodzieży od nowego sezonu w jakiej lidze będą występować nasi juniorzy zaś nowym trenerem zostanie Jakub Domka?

Piotrek: Tak jak w poprzednich sezonach będą występowali w grupie przeworskiej „A” klasy juniorów młodszych. Najstarsi w tej grupie są z 1998 ale są też chłopcy z młodszych roczników. Treningi na razie prowadzi Wojtek Pieniążek z Marcinem Popielarskim, a być może w połowie rundy pomoże im Kuba. Młodzież swoje rozgrywki rozpocznie 30 sierpnia.

Admin: Za seniorami najlepszy sezon w okręgówce pod względem zdobyczy punktowej, cel na kolejny sezon to podium, do którego zabrakło zaledwie dwóch punktów?

Piotrek: Tak, ubiegły sezon był zaskakująco dobry w naszym wykonaniu. Jednak „był” to czas przeszły… Nie dostaliśmy tych punktów na starcie obecnego sezonu, każda drużyna rozpoczynała od zera i mamy przykład po meczu z Sanoczanką jak znaczące jest piłkarskie powiedzenie „jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz”. Dlatego podstawowym celem będzie maksymalne zaangażowanie w każdym spotkaniu, dać trochę satysfakcji z gry sobie i radości kibicom, zajęcie bezpiecznego miejsca w tabeli.

Admin: Czy chciałbyś przekazać coś naszym kibicom?

Piotrek: Aby inicjatywa aktywnego dopingowania w trakcie spotkań przetrwała w kolejnych sezonach oraz wielu pozytywnych wrażeń!

Admin: Czego można ci życzyć na starcie nowego sezonu?

Piotrek: Wszystkie życzliwe słowa przyjmę z radością, a wytknięte błędy ze zrozumieniem.

Admin: Dziękuję za wywiad.

Piotrek: Dziękuję