Podsumowanie sezonu 2013/14

• autor: Adam, 2014-06-24 10:01

Sezon 2013/14 przeszedł już do historii a najlepszą drużyną całych rozgrywek okazał się LKS Skołoszów. Podopieczni Rajmunda Gorczycy wywalczyli historyczny awans do IV ligi podkarpackiej. W tabeli drugi Start Pruchnik wyprzedzili o siedem punktów. W przestrzeni całego sezonu Skołoszów wypełni zasłużył na awans był najskuteczniejszą drużyną strzelając 93 bramki a tracąc zaledwie 17. LKS przegrał tylko trzy spotkania w tym w Grzęsce z Błękitnymi 4:3. Na najniższym stopniu podium znalazła się Granica Stubno dla której był to historyczny sukces. Korespondencyjnym pojedynku z Błękitnymi a podopiecznymi Daniela Zielenkiewicza o „pudło” trwało do ostatniej kolejki ligowej. Wydaje się że nasi piłkarze zaprzepaścili szanse na trzecią lokatę przegrywając gładko 3:0 w przedostatniej kolejce w Gniewczynie z Huraganem.

Więcej w rozminięciu newsa…

Na przeciwległym biegunie znalazły się drużyny z Rokietnicy, Żurawicy i Zadąbrowia. Pogórze zdobyło w tym sezonie zaledwie dwa punkty a jeden z nim remisując 1:1 z Błękitnymi na własnym boisku. Dużym sukcesem ekipy z Rokietnicy jest fakt że w ogóle przystąpiła do rozgrywek gdyż przed sezonem nastąpiła całkowita zmiana kadry z zespołu odeszli tacy zawodnicy jak: Bogusław Wilk, Robert Żelazny, Robert Olcha, bracia Piotr i Wojciech Pilawa, Jacek Gotz, Paweł Domszy, Grzegorz Kubas, Maciej Bichajło, Paweł Strzelec czy Paweł Skupień. W ich miejsce w klubie pojawili się zawodnicy z niższych lig lub treningi wznowili wychowankowie. Sporą niespodzianką może być bardzo słaba postawa spadkowicza z IV ligi Żurawianki Żurawica która zdobyła zaledwie dwanaście punktów. W szeregach drużyny zostało kilku zawodników mających za sobą grę na czwartoligowych boiskach jednak kompletnie nie poradzili sobie w jarosławskiej okręgówce. Trzecim spadkowiczem okazał się beniaminek z Zadąbrowia. Początek Wesoła miała bardzo dobry jednak z kolejki na kolejkę pojawiały się co raz większe problemy kadrowe zresztą podobnie jak w Żurawiance. Po rundzie jesiennej Wesoła zajmowała czternaste miejsce w tabeli przegrywając z Płomieniem gorszą statystyką bramkową jednak na wiosnę zdobyli zaledwie osiem punktów i do trzynastego Czuwaju stracili  dziesięć punktów. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie pozostali beniaminkowie. Najwyżej rozgrywki zakończył Płomień Morawsko który z dorobkiem 44 punktów zajął ósme miejsce. KS Kisielów-Pełnatycze był dziesiąty natomiast Santos Piwoda jedenasty. Na miano największego rozczarowania sezonu zasłużył MKS Radymno. Drużyna która miała ochotę na awans dokonując zwłaszcza w przerwie zimowej kilku ciekawych transferów sprowadzając: Grzegorza Olecha z Santosu, Patryka Szubę z KS Wiązownica czy Łukasza Zająca z Granicy zajął dopiero dziewiąte miejsce i do lidera ze Skołoszowa stracił aż 29 punktów a po jesieni strata ta wynosiła trzynaście oczek. Zdecydowanie większe ambicje miały także drużyny z Wiązownicy i Kańczugi które zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.  Niezwykle interesująco wyglądała także walka o koronę która strzelców pomiędzy Sławomirem Solarzem a Krzysztofem Mirkiem z Huraganu. Niestety w XXIX kolejce kiedy obaj zawodnicy mieli po tyle samo bramek a przed nami był bezpośredni pojedynek choroba dopadła naszego snajpera. Sytuację tą wykorzystał napastnik Huraganu zdobywając hat-tricka i dokładając w ostatniej kolejce dwie bramki w Kańczudze wyprzedził Sławomira Solarza o pięć bramek a nasz napastnik musiał zadowolić się drugą lokatą z dorobkiem 27 bramek!. Wielka szkoda że rozstrzygnęła o tym choroba niestety taki jest sport i życie… Od dawna rozgrywki nie były tak wyrównane a często o zajęciu wyższego miejsca w tabeli decydowały bezpośrednie pojedynki. Nowy sezon zapowiada się zatem niezwykle interesująco.