statystyki szczegółowe

Aktualności

Udane zakończenie sezonu

• autor: Adam, 2014-06-21 18:22

Błękitni Grzęska - Pogoń-Sokół Lubaczów 4:2 (1:1) Bartłomiej Rupar 39, Jakub Domka 63, 67, 84 - Kuziemski 25, Hojdak 61

Skład Błękitnych: Krzysztof Osmyk, Pior Żak, Michał Jędyka, Przemysław Lasek, Łukasz Kubicki, Maciej Zając(89 Rafał Przeszłowski), Andrzej Krupa, Jakub Domka, Grzegorz Motyka(73 Marcin Popielarski), Bartłomiej Rupar(87 Kamil Maj), Wojciech Pieniążek(60 Łukasz Kowal)

Opis spotkania w rozwinięciu newsa...

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego pamiątkową statuetkę za wieloletnią grę w Błękitnych otrzymał Łukasz Kubicki dla którego było to ostatnie spotkanie w błękitnych barwach. Pełniący rolę kapitana w tym meczu nasz obrońca poprowadził naszą drużynę do zwycięstwa. Jednak od pierwszego gwizdka sędziego przewagę posiadali przyjezdni Błękitni nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce a co za tym idzie skonturować ciekawych akcji. W ekipie z Lubaczowa dwie doskonałe sytuacje mieli Taratuła i Roman jednak dwukrotnie na posterunku był Krzysztof Osmyk zwłaszcza w tej pierwszej sytuacji popisał się ładną paradą. W 25 minucie goście wyszli już jednak na zasłużone prowadzenie po ładnej zespołowej akcji wykończonej z najbliższej odległości przez Kuziemskiego. W pierwszej połowie stworzyliśmy dwie groźne akacje pod bramko Pogoni najpierw pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Wojciech Pieniążek który próbował umieścić piłkę pod poprzeczką jednak piłkę na rzut rożny przeniósł Siryk. Błękitni do wyrównania doprowadzili w 39 minucie kiedy to dobrą piłkę w pole karne zacentrował Przemysław Lasek futbolówkę musnął jeszcze Bartłomiej Rupar i piłka wpadła do siatki. Nasi piłkarze chcieli pójść za ciosem jednak do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie. Po zmianie stron już w pierwszej akcji meczu mogliśmy objąć prowadzenie jednak piłkę po strzale Jakuba Domki bramkarz gości sparował na rzut rożny. Dłużej przy piłce utrzymywali się przyjezdni i to oni po raz kolejny w 61 minucie wyszli na prowadzenie kolejną zespołową akacje zakończyła Hojdak nie dając szans Krzysztofowi Osmykowi nasz bramkarz jeszcze dwukrotnie w tym meczu odbijał piłki po strzałach napastnika z Lubaczowa. Zaraz po straconej bramce na boisku pojawił się Łukasz Kowal za Wojciecha Pieniążka a do ataku został przesunięty Jakub Domka. Ta decyzja trenera okazała się strzałem w dziesiątkę nasz pomocnik w dwadzieścia minut skompletował hat-ticka a pierwszą bramkę strzelił po sześćdziesięciu sekundach gry w ataku. Akcje rozpoczęła Maciej Zając zagrał do Bartłomieja Rupar ten zgrał głową do Kuby który ośmieszył w polu karnym jednego z obrońców i doprowadził do remisu. Cztery minuty później Błękitni objęli prowadzenie szybką kontrę wyprowadził Łukasz Kowal zagrał do nie pilnowanego Jakuba Domki a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans na skuteczną interwencję. W 84 minucie nasz pomocnik uzupełnił hat-tricka po podaniu Marcina Popielarskiego który ograł na skrzydle jednego z zawodników i zagrał piłkę w dłuż bramki. Wynik spotkanie mógł być jeszcze wyższy na korzyść Błękitnych jednak szarżującego w polu karnym Jakub Domkę powalił jeden z obrońców gości jednak gwizdek sędziego milczał tym samym arbiter nie odgwizdał ewidentnego karnego i nie ukarał czerwoną kartką defensora z Lubaczowa. Pomimo niskiego miejsca w tabeli Pogoń-Sokół pozostawił po sobie dobre wrażenie grając bardzo ambitnie i momentami ciekawie i kombinacyjnie jednak wydaje się że nie wytrzymali trudów spotkania. Skrzętnie wykorzystali to Błękitni którzy zainkasowali trzy punkty i w najgorszym razie zakończą sezon 2013/14 na czwartym miejscu z najwyższa zdobyczą punktową w dotychczasowych rozgrywkach jarosławskiej okręgówki. Po spotkaniu piłkarze podziękowali kibicom za doping po czym udadzą się na zasłużony odpoczynek. W związku iż w tym roku nie zostanie rozegrany puchar Wójta seniorów tylko juniorów naszych piłkarzy czekają dłuższe wakacje.