11 sezonu 2013/14

• autor: Adam, 2014-06-24 13:38

Administratorzy stron internetowych Błękitnych Grzęska oraz Granicy Stubno wspólnie wybrali najlepszą jedenastkę sezonu 2013/2014 jarosławskiej okręgówki. Zawodnicy zostali ustawieni w systemie 1-4-3-3. Pokusiliśmy się także o wybór najlepszego trenera oraz piłkarzy rezerwowych.

Więcej w rozwinięciu newsa>>>

BRAMKARZ: BUCZKOWSKI Damian (LKS Skołoszów) – przez cały sezon, klasa sama w sobie. W tej chwili najlepszy bramkarz V ligi, a niedługo być może i IV?

PRAWY OBROŃCA: BORCZ Łukasz (MKS Kańczuga) – jeden z wartościowych zawodników w układance Edwarda Słysza, na którego zawsze można liczyć. Pewny w swoich interwencjach przez cały sezon utrudniał grę napastnikom.

ŚRODKOWY OBROŃCA: TOKARZ Grzegorz (Granica Stubno) – kolejny solidny sezon w wykonaniu tego zawodnika. Mimo, że na jesień nie mógł się wstrzelić w bramkę przeciwnika, na wiosnę stał się jednym ze skuteczniejszych obrońców ligi.

ŚRODKOWY OBROŃCA: JĘDRYKA Michał (Błękitni Grzęska) – widać, że ten transfer tego piłkarza do drużyny Błękitnych okazał się strzałem w „10”. Niezwykle skuteczny w swoich poczynaniach. Jego determinacja i opanowanie podczas spotkań sprawiły, że defensywa zespołu z Grzęski grała bardzo równo.

LEWY OBROŃCA: GORCZYCA Rajmund (LKS Skołoszów) – w zespole ze Skołoszowa ustawiany w środku pola. U nas trener Gorczyca występowałby na lewej obronie, na której swego czasu grywał, jeszcze za czasów występów w Żurawiance. Świetnie gra lewą nogą, którą nie raz dogrywał piłki do partnerów. Sam też potrafi strzelić ważną bramkę.

ŚRODKOWY POMOCNIK: BŁASZCZYK Mariusz (Granica Stubno) – co tu by dużo mówić… Klasa! Najskuteczniejszy z pomocników, a także najlepszy asystent w lidze. Etatowy wykonawca stałych fragmentów. Jego boiskowe doświadczenie wydatnie pomogło w osiągnięciu dobrego wyniku w Stubnie.

ŚRODKOWY POMOCNIK: DOMKA Jakub (Błękitni Grzęska) – przebojowy, nie bojący się podjąć ryzykownych decyzji. Strzelec kilku ważnych bramek. Wielką zaletą tego zawodnika jest bardzo dobra gra zarówno prawą jak i lewą nogą.

ŚRODKOWY POMOCNIK: PAJDA Marek (Płomień Moarwsko) – najlepszy sezon tego zawodnika od momentu jego występów w V lidze. „Konia z rzędem” temu, kto powiedziałby przed sezonem, że Marek Pajda strzeli ok. 20 bramek w beniaminku z Morawska. Główna postać w układance Jarosława Kosa pod skrzydłami, którego wyraźnie odżył.

NAPASTNIK: SOLARZ Sławomir (Błękitni Grzęska) – to nie jest zwykły napastnik. To człowiek, który z sezonu na sezon zadziwia jeszcze bardziej. Niezwykle skuteczny, świetnie grający głową, w dodatku kapitan zespołu. Dobry duch w zespole.

NAPASTNIK: MIREK Krzysztof (Huragan Gniewczyna) – w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć króla strzelców V ligi. Mimo, że Huragan niekiedy zawodził – on starał się zawsze dać z siebie wszystko. Efekt – 32 bramki, niezwykle skuteczny. Niejeden zespół chciałby mieć takiego napastnika.

NAPASTNIK: BUCZKOWSKI Mateusz (LKS Skołoszów) – najlepszy młodzieżowiec w V lidze. Bardzo ważne ogniowo w zespole Beniaminka IV ligi, potrafiący zarówno rozegrać piłkę, jak i strzelać bramki. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, może zrobić furorę o klasę wyżej.

Ławka rezerowywch:

Osmyk Krzysztof (BŁĘKITNI Grzęska) – pewny punkt w zespole Błękitnych, pokazał, że zna się na swoim fachu.

Wysocki Damian (SANTOS Powoda) – mimo młodego wieku jeden z lepszych obrońców tej ligi. Kapitan zespołu.

Demski Damian (LKS Skołoszów) – Może zagrać z powodzeniem na każdej pozycji począwszy od ataku po bramkę, na której miał okazję się popisać dwukrotnie w tym sezonie. Jego mobilność gry można uznać za ogromną cechę.

Harłacz Tomasz (GRANICA Stubno) – Niezwykle ciężki do przejścia. Waleczny, zostawiający serce na boisku. Perfekcyjny w odbiorze piłki.

Niemczak Rafał (SANTOS Powoda) – bardzo solidny skrzydłowy w zespole Santosu. Jego główną cechą jest szybkość. Potrafi też ładnie przymierzyć z rzutu wolnego, co potwierdził kilkukrotnie w lidze.

Wojtowicz Jakub (START Pruchnik) – po przygodzie z III-cio ligowym Orłem Przeworsk, wrócił do swojego macierzystego klubu. Do końca walczył ze Starem o awans do IV ligi. Motor napędowy akcji zespołu z Pruchnika. Bardzo szybki, mogący grać również w ataku.

Tutka Tomasz (BŁĘKITNI Grzęska) – do Błękitnych przybył w przerwie zimowej z B-klasowej Wisłoczanki, ale pokazał, że warto było na niego postawić. Świetnie zbudowany, potrafiący zagrać idealną piłkę do partnerów, co w konsekwencji dawało trafienie drużynie z Grzęski.