Wygrać z Granicą i przedłużyć szanse na walkę o podium!

• autor: Adam, 2014-05-21 08:58

W piątek 23 maja o godzinie 17:30 Błękitni zmierzą się z Granicą Stubno. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Grzęsce. W rundzie jesiennej spotkanie pomiędzy oboma zespołami zakończyło się pewną wygraną naszych piłkarzy 3:1 po dwóch bramkach Grzegorza Motyki i jednym trafieniu Kamila Maja. W ostatniej kolejce Granica pokonała 4:1 Pogoń-Sokół Lubaczów natomiast Błękitni przegrali 4:1 w Wiązownicy z miejscowym KS-em po najsłabszym meczu w rundzie wiosennej.

Więcej w rozminięciu newsa…

W przerwie zimowej w ekipie ze Stubna nastąpiło kilka zmian kadrowych. Drużynę opuścili: Jacek Cwynar (Bizon Medyka), Łukasz Zając (MKS Radymno), Maciej Sanocki (LKS Ujkowice) oraz Arkadiusz Biega do Orła Torki. Do klubu przybył natomiast napastnik Mateusz Kalawski z Cresovi Kalników. Przed sezonem Granica była upatrywana przez wielu ekspertów jako jeden z kandydatów do awansu obok Startu Pruchnik i LKS Skołoszów. Prognozy te się sprawdziły w takim sensie że podopieczni Daniela Zielenkiewicza zajmują po XXV kolejkach trzecie miejsce jednak tracą do lidera ze Skołoszowa aż dwanaście punktów. W spotkaniach wyjazdowych Granica zdobyła siedemnaście punktów na co składa się cztery zwycięstwa, pięć remisów i trzy porażki. W delegacji nasi piątkowi rywale nie strzelają także za wiele bramek bo tylko czternaście natomiast tracą nie wiele bo tylko dziesięć. Jak widać statystyka ta pokazuje że Granica na wyjazdach nie gra ofensywnie ale także strzelenie jej bramki jest niezwykle trudne. Najlepszym strzelcem zespołu jest ofensywny pomocnik Mariusz Błaszczyk który zdobył dotychczas piętnaście bramek. Innymi zawodnikami na których warto zwrócić uwagę są to: obrońcy Grzegorz Tokarz i Bartłomiej Klepacki a także pomocnik Tomasz Harłacz który w meczu z Błękitnymi nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek podobnie jak w poprzednim sezonie wieloletni kapitan Granicy nie zagra na boisku w Grzęsce. Wydaje się że najsolidniejszą formacją ekipy ze Stubna jest defensywa natomiast ofensywa została oparta na młodych zawodnikach: Igorze Hajduku, Adrianie Stysiu czy Mateuszu Kalawskim którzy w sumie zdobyli trzynaście bramek. Jak widać strzelanie bramek spoczywa przede wszystkim na Mariuszu Błaszczyku. Dla Błękitnych jest to bardzo ważne spotkaniu w którym aby nadal liczyć się w walce o podium nie możemy pozwolić sobie na porażkę. Sytuacje mocno skomplikowała wysoka przegrana w Wiązownicy po najsłabszym spotkaniu w rundzie wiosennej. W rundzie rewanżowej na własnym boisku nie straciliśmy jeszcze ani jednego punktu tracąc jedną bramkę przy siedemnastu strzelonych. Przed starciem z Granicą trener Przemysław Lasek nie ma żadnych problemów kadrowych wszyscy zawodnicy są do jego dyspozycji gdyż do kadry meczowej powracają nieobecni w Wiązownicy: Rafał Przeszłowski, Piotr Żak i Wojciech Pieniążek. Zapowiada się zatem niezwykle interesujące spotkanie w piątkowe popołudnie. Pomimo dość nietypowego terminu wszystkich kibiców zapraszamy na stadion do Grzęski a naszych młodych fanów zachęcamy do głośnego i kulturalnego dopingu jak we wcześniejszych spotkaniach. Wasze wsparcie na pewno pomoże naszym piłkarzom w walce o ligowe punkty w tym niezwykle ważnym spotkaniu!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Krzysztof Osmyk, Maciej Zając, Przemysław Lasek, Michał Jędryka, Kamil Maj, Tomasz Tutka, Andrzej Krupa, Jakub Domka, Grzegorz Motyka, Wojciech Pieniążek, Sławomir Solarz

Rezerwa: Kamil Kubicki, Rafał Przeszłowski, Łukasz Kusak, Piotr Żak, Łukasz Kubicki, Marcin Popielarski, Łukasz Kowal, Grzegorz Majcher, Bartłomiej Rupar

autor: krystek42 2014-05-21 21:07:27

Profil krystek42 w Futbolowo Niech wygra lepszy! :D Pozdrawiam. :)

autor: BGKoSa123 2014-05-23 12:08:01

Profil BGKoSa123 w Futbolowo Oczywiście prawdopodobnie mała niespodzianka będzie oraz Zapraszamy wszystkich na ostatnią trybunę z Roketnica było nas 31 osób teraz może być tylko lepiej . I powadzenia .