Granica Stubno - Błękitni Grzęska

• autor: Adam, 2013-10-17 13:25

W niedzielę 20 października o godzinie 15:00 Błękitni zmierzą się z Granicą Stubno. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywala. Ostatnia konfrontacja pomiędzy oboma zespołami w Stubnie zakończyła się remisem 1:1. W ostatniej kolejce Granica pokonała 1:0 Pogoń-Sokół Lubaczów natomiast Błękitni wygrali 2:1 z KS Wiązownica

Więcej w rozwinięciu newsa…

W przerwie letniej ekipa ze Stubna wzmocniła swoją ofensywę. Do klubu dołączyli napastnicy Maciej Sanocki z przemyskiego Czuwaju, Igor Hajduk z Cresovii Kalinków i wychowanek Adrian Styś oraz pomocnik Andrzej Sanejków także z Cresovii Kalinków.  Klub opuścił natomiast doświadczony bramkarz Dariusz Lasek. Podopieczni Daniela Zielenkiewicza przed sezonem byli jednym z kandydatów do awansu i w odróżnieniu od KS Wiązownica nie zawodzą. Jako jedyna drużyna w lidze nie zaznali goryczy porażki mają także najlepszą defensywę w dotychczas rozegranych dziesięciu spotkaniach Dawid Lew dał się pokonać zaledwie cztery razy. Na własnym boisku stracili dwie w spotkaniu z KS Kisielów-Pełnatycze. Również jeżeli chodzi o ofensywie kibice ze Stubna nie mają powodów do narzekań Granica ustępuje jedynie ekipom ze Skołoszowa i Zadąbrowia. Najlepszym strzelcem jest natomiast mózg drużyny i jeden z najlepszych ofensywnych pomocników w lidze o ile nie najlepszy Mariusz Błaszczyk strzelec siedmiu bramek a za jego plecami znajduje się Jacek Cwynar z sześcioma trafienia. Właśnie na tych zawodników baczną uwagę muszą zwrócić nasi obrońcy. Po za wcześniej wymienioną dwójką warto zwrócić również uwagę na Grzegorza Gielarowskiego, Grzegorza Tokarza i Łukasza Zająca jeżeli chodzi o defensywie a także na pomocnika a zarazem kapitana drużyny Tomasza Harłacza i napastnika Macieja Sanockiego który jednak w dotychczas siedmio rozegranych spotkaniach zdobył jedną bramkę. Faworytem niedzielnego spotkania będą gospodarze jednak Błękitni właśnie z takimi zespołami pokazują na co ich stać. Pomimo że niektórzy „eksperci” dopisują już trzy punkty miejscowym to na pewno Błękitni tanio skóry nie sprzedadzą i powalczą o jakieś punkty. Jak by nie patrząc na mecz w Rokietnicy zdobyliśmy tam pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie i oby było to przełamanie niemocy i od tego meczu Błękitni punktowali także na obcych boiskach o co na pewno zwłaszcza w tym meczu nie będzie łatwo. Nasi piłkarze przystąpią do tego spotkania mocno osłabieni z powodu kontuzji nie zagra nasz grający trener Przemysław Lasek kontuzja z meczu w Stubnie wyeliminowała także Wojciecha Pieniążka a za nadmiar żółtych kartek nie zagra Łukasz Kubicki. Te absencje utrudnią zwłaszcza ustawienie obrony która zagra albo w eksperymentalnym zestawieniu albo zmianie ulegnie taktyka i zagramy w systemie 3-1-4-2 gdzie na pozycji fol stopera zagra np. Andrzej Krupa. Na szczęście w tym tygodniu do treningów wrócił Marcin Popielarski który może zagrać na lewej obronie. Przed Błękitnymi ciężkie spotkanie jednak miejmy nadzieję że w tym meczu zagrają na takim samym poziomie zaangażowania i walki jak ze Skołoszowem czy Wiązownicą wtedy można liczyć na jakiekolwiek zdobycze punktowe. Oby naszym piłkarzom dopisała skuteczność z którą mieli problem w ostatnim spotkaniu i nie przytrafiły się proste błędy w defensywie. Do boju Błękitni!!!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Krzysztof Osmyk, Maciej Zając, Łukasz Kowal, Michał Jędryka – Andrzej Krupa – Kamil Maj, Jakub Domka, Grzegorz Motyka, Tomasz Przeszłowski, Bartłomiej Rupar, Sławomir Solarz

Rezerwa: Kamil Kubicki, Marcin Popielarski, Rafał Przeszłowski, Grzegorz Majcher