Tylko remis z Radymnem

• autor: Adam, 2013-09-15 16:09

Błękitni Grzęska - MKS Radymno 1:1 (1:0) Wojciech Pieniążek 35

Skład  Błękitnych: Krzysztof Osmyk, Maciej Zając, Michał Jedryka, Przemysław Lasek, Łukasz Kubicki, Kamil Maj, Łukasz Kowal, Grzegorz Motyka, Tomasz Przeszłowski(67 Grzegorz Majcher), Wojciech Pieniążek(85 Bartłomiej Rupar), Sławomir Solarz

Początek spotkanie należał do gości którzy już w pierwszej akcji meczu mogli objąć prowadzenie jednak strzał głową Kryczyńskiego minął słupek bramki strzeżonej przez Krzysztofa Osmyka. Pierwsze dwa kwadranse meczu nie stały na wysokim poziomie strzały gości daleko mijały bramkę Błękitnych natomiast nasi piłkarze bili głową w mur próbując grać górne piłki jednak rośli i dobrze zbudowani fizycznie stoperzy "Radki" Piotr Luft i Jan Kolanek wygrywali większość pojedynków z naszymi napastnikami. W 25 minucie po ładnej wrzutce Kamila Maja nasi napastnicy nie zdołali przeciąć piłki która najprawdopodobniej trafiła by do bramki. Prowadzenie objęliśmy w 35 minucie po bardzo ładnej trójkowej akcji którą rozpoczął Łukasz Kowal następnie podał do Sławomira Solarza który nie miał problemu z minięciem obrońcy zagrał do Wojciecha Pieniążka a ten ładnym strzałem w długi róg nie dał szans Hukowi. Przed przerwą jeszcze jedną okazje miał Wojciech Pieniążek którego nie upilnowali obrońcy jednak nasz napastnik zbyt długo zwlekał następnie zagrał do kolegi jednak cała akcja zakończyła się niepowodzeniem Błękitnych. Goście przed przerwą próbowali zaskoczyć jeszcze Krzyśka Osmyka po strzale Pawła Kubasa jednak jego strzał był bardzo niecelny. Pomimo braku dwóch podstawowych zawodników środka pola Andrzeja Krupu i Jakuba Domki w pierwszej połowie to nasi piłkarze dominowali w środku boiska. Po zmianie stron po świetnym rajdem popisał się Grzegorz Motyka mając już przed sobą bramkarza nie wykorzystał złego ustawienia obrońców nie zdecydował się na podanie zamiast na strzał. Kilka minut później wybrał takie rozwiązanie jednak był zdecydowanie w gorszej sytuacji i piłka poszybowała daleko obok słupka. MKS miał również swoje szanse dwukrotnie z linii bramkowej piłkę wybijał Maciej Zając natomiast raz po niefortunnym odbiciu futbolówki szczęśliwie głową interweniował nasz bramkarz. Patrząc na nieskuteczność swoich zawodników sprawy w soje nogi postanowił zabrać grający trener Radymna Bogusław Noga którzy uderzył z ok 25 metrów piłka skoczyła jeszcze przed naszym bramkarzem i wpadła do siatki. Wydaje się że przyjezdni przynajmniej na jedną bramkę w tym spotkaniu zasłużyli. Błękitni próbowali odwrócić lisy spotkania na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Łukasz Kubicki jedna piłka po jego strzale trafiła w mur. Nasi piłkarze stwarzali sobie bramkowe sytuacji jednak zabrakło wykończenia i skuteczności niejednokrotnie jak po zgraniu głową Sławomira Solarza czy Kamila Maja nikt nie zamykał akcji i obrońcy gości nie mieli problemu z wybiciem piłki. Trzeba przyznać że najlepsza formacją Radymna w tym spotkaniu była doświadczona defensywa jak również szybcy boczni pomocnicy. W końcówce spotkania zrobiło się ciekawie najpierw za dwie zółte kartki boisko musiał opuścić Kamil Maj. W 93 minucie natomiast piłkę meczową miał Sławomir Solarz który zdecydował się na strzał z półwoleja po dośrodkowaniu Przemysława Laska jednak świetną interwencją popisał się rezerwowy bramkarz gości którzy wybił piłkę zmierzająca pod poprzeczkę na rzut rożny. Błękitni mieli jeszcze ostatnią szanse po rzucie rożnym jednak wrzutka Przemysława Laska była niedokładna i minęła bramkę Motyki. Sędzia po wznowieniu gry zakończył spotkanie. Na koniec parę słów o trójce sędziowskiej z Lubaczowa która postarała się o to aby pozostać głównymi aktorami widowiska a zwłaszcza sędzia główny. Z całą pewnością trzeba powiedzieć że arbiter nie wypaczył wyniku spotkania jednak był bardzo drobiazgowy kartkując naszych zawodników na lewo i prawo gdzie w podobnych sytuacjach gracze z Radymna najczęściej byli upominani słownie i informowani że za kolejne tego typu zagranie otrzymają kartkę. Na siedem zółtych kartoników dla Błękitnych dwa po faulach Kamila Maj i Przemysława Laska wydają się być bezdyskusyjne. Jeżeli sędzia postawił tak wysoką poprzeczkę że każde pociągniecie za koszulkę czy kontakt z przeciwnikiem kara kartonikiem powinien postępować w taki sam sposób w stosunku do obu zespołów. Wiadomo w futbolu trzeba piętnować brutalne faule jednak piłka nożna to nie koszykówka i jest to gra kontaktowa. Kilkukrotnie Jan Kolanek uderzał w walce o górna piłkę łokciem Sławomira Solarza jednak tych zagrań sędzia nie widział lub nie chciał zobaczyć. W 60 minucie w polu karnym upadł Tomasz Przeszłowski uderzony przez Piotra Lufta miedzy zawodnikami wywiązała się przepychanka jednak sędziowie po długich naradach postanowili napomnieć zawodnika gości tylko żółtą kartką gdzie ewidentnie należał się czerwony kartonik! Wracając do samego spotkania Błękitni stracili kolejne dwa punkty na własnym boisku i po sześciu kolejkach mają ich na swoim koncie zaledwie sześć. Za tydzień czeka nas starcie z ostatnim tegorocznym beniaminkiem KS Kisielów-Pełnatycze w którym musimy już zdobyć komplet punktów przy okazji także pierwsze wyjazdowe punkty. Na pochwałę po meczu zasługuje również obrona która nie popełniała prostych błędów świetne spotkanie rozegrał Michał Jędryka.

autor: Mojzesz-10 2013-09-17 17:06:00

Profil Mojzesz-10 w Futbolowo A jednak...15:40:)