Santos Piwoda – Błękitni Grzęska

• autor: Adam, 2013-08-22 14:47

W niedzielę 25 sierpnia o godzinie 17:00 Błękitni zmierzą się z Santosem Piwoda. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywala. Mecz ten będzie historycznym spotkaniem obu zespołów. W ostatniej kolejce Santos pokonał 3:1 Pogoń-Sokół Lubaczów natomiast Błękitni zremisowali 2:2 z MKS Kańczuga.

Więcej w rozwinięciu newsa…

Santos Piwoda został założony w 1972 roku i wywalczenia awansu do jarosławskiej okręgówki jest największym sukcesem w dziejach klubu. W przerwie letniej do drużyny dołączył doświadczony trener Janusz Trojnar który zastąpił na tym stanowisku Bogusława Mosura który wywalczył ten historyczny sukces dla Santosu. Do zespołu dołączyli także bracia Paweł i Marcin Trojnar oraz Grzegorz Olech z LKS Miękisz Nowy a także doświadczony napastnik Jerzy Feldman z LKS Manasterz jednak dla kibiców z okręgówki bardziej znany z gry w dawnym Golbaluxie Wiązownica. Zespół opuścił natomiast Krystian Wysocki do KS Szówsko. Początek sezonu dla Santosu można udać za bardzo udany po remisie 4:4 z Huraganem Gniewczyna na własnym boisku wygrał 3:1 w Lubaczowie. Błękitni po dwóch kolejkach zgromadzili na swoim koncie dwa punkty po remisach z Czuwajem i MKS Kańczuga. Nadeszła więc w końcu pora na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie podopiecznych trenera Przemysława Laska. Zadanie to na pewno nie będzie łatwe z dwóch powodów gra na boisku beniaminka który podchodzi do meczu mocno zmotywowany na przysłowiowe 110% a także nie ma co się oszukiwać słaba znajomość zawodników rywala gdyż po za graczami sprowadzonymi w przerwie letniej których można było poznać z gry w takich klubach jak: Miękisza Nowego, LKS Skołoszowa, KS Wiązownicy czy MKS Radymna dla przeciętnego kibica okręgówki są anonimowi. Do meczu nasi piłkarze muszą podejść mocno skoncentrowani nie popełniać prostych błędów w obronie i wykorzystać sytuacje pod bramką rywala gdyż skuteczność w ostatnich meczach była nienajlepsza. Co ciekawe w najbliższych trzech kolejkach Błękitni zagrają z kolejnymi beniaminkami a te starcia zostaną przedzielone środowym meczem w I rundzie okręgowego pucharu Polski w Grzęsce z  Huraganem Gniewczyna. Do kadry meczowej na mecz w Piwodzie wraca nieobecny w ostatniej kolejce Grzegorz Motyka nadal nie zagrają natomiast Grzegorz Motyka i kontuzjowany Rafał Przeszłowski a także Piotr Żak który niespodziewanie opuścił Błękitnych i przez najbliższe pół roku zagra na wypożyczeniu w A-klasowym ŁKS Łukawiec. Zobaczymy także jaką taktykę zastosuje nasz trener gdyż w pierwszej połowie z Kańczuga zagraliśmy jednym wysuniętym napastnikiem i pięcioma pomocnikami a może wrócimy do klasycznego ustawienia 4-4-2. Jaką taktyką zagrają nasi piłkarze, czy odniosą pierwsze zwycięstwo w tym sezonie a może Krzysztof Osmyk zachowa czyste konto o tym przekonamy się w niedzielne popołudnie w Piwodzie do której zapraszamy wszystkich sympatyków BG!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Krzysztof Osmyk, Maciej Zając, Przemysław Lasek, Michał Jędryka, Łukasz Kubicki, Kamil Maj, Andrzej Krupa, Jakub Domka, Tomasz Przeszłowski, Bartłomiej Rupar, Sławomir Solarz

Rezerwa: Kamil Kubicki, Łukasz Kowal, Marcin Popielarski, Grzegorz Majcher, Wojciech Pieniążek

autor: kaczan20 2013-08-22 20:00:21

Profil kaczan20 w Futbolowo gdzie to kuźwa jest?? :)

autor: Fat_shady 2013-08-22 20:12:27

Profil Fat_shady w Futbolowo Koło Wiązownicy :)

autor: kaczan20 2013-08-22 20:58:10

Profil kaczan20 w Futbolowo Jak i Czerwona Wola :) trafimy :)

autor: buNNio 2013-08-23 15:17:42

Profil buNNio w Futbolowo Co wy chcecie od Czerwonej Woli ?