Błękitni Grzęska – MKS Kańczuga

• autor: Adam, 2013-08-16 09:28

W niedzielę 18 sierpnia o godzinie 17:00 Błękitni zmierzą się z MKS-em Kańczuga. Spotkanie zostanie rozegrane w Grzęsce. W ostatniej konfrontacji miedzy oboma zespołami w poprzednim sezonie na naszym boisku wygrali 2:1 Błękitni. W I kolejce tego sezonu MKS niespodziewanie przegrał 2:1 z Pogonią-Sokół Lubaczów natomiast nasi piłkarze zremisowali 1:1 z przemyskim Czuwajem nie wykorzystując wielu bramkowych sytuacji.

Więcej w rozwinięciu newsa….

W przerwie letniej w ekipie z Kańczugi opuściło trzech zawodników. Do Jaworu Krzemienica trafił Kamil Mach, Mariusz Olcha wrócił do Syrenki Roźwienica której jest wychowankiem natomiast Artur Skop szukał klubu jednak nie posiadamy danych do jakiego trafił w nowym sezonie. Drużynę po kontuzji wzmocnił Tomasz Kubicki oraz wypożyczony z przeworskiego Orła Krzysztof Ziętek. Do najbardziej rozpoznawalnych i doświadczonych zawodników z Kańczugi możemy zaliczyć obrońcę Daniela Gawła pomocnika Grzegorza Podstolaka i napastnika Artura Grzebyka. Jako jeden z nielicznych klubów z piątej ligi kadra Kańczugi jest praktycznie zbudowana na wychowankach. Przed sezonem obok MKS Radymno, Startu Pruchnik i Granicy Stubno Kańczuga była postrzegana w roli faworyta do awansu. W pierwszej kolejce zaliczyli jednak falstart przegrywając z Pogonią-Sokół Lubaczów która w zeszłym sezonie rzutem na taśmę uratowała piąto ligowy byt. Błękitni startu sezonu też nie zaliczyli do udanego kilka lat temu remis z przemyskim Czuwajem można by było zaliczyć jako dobry wynik jednak czas płynie i aktualny zespół z Przemyśla był jak najbardziej do ogrania a liczba stworzonych sytuacji zwłaszcza w drugiej połowie powinna wystarczyć do spokojnego i pewnego zwycięstwa. Miejmy nadzieję że Błękitni w starciu z Kańczugą wykorzystają stworzone sytuacje i zamienią je na bramki. W meczu nie zagra kontuzjowany Rafał Przeszłowski. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Przemysława Laska. Mecz pomiędzy oboma zespołami można uznać za derby powiatu Przeworskiego kto okaże się w nich lepszy przekonamy się w niedziele na stadionie w Grzęsce. Miejmy jednak nadzieję że górą będą Błękitni i to nasza drużyna dopisze do tabeli cenne trzy punkty. Emocji na pewno nie zabraknie dlatego zachęcamy naszych kibiców do licznego przybycia na stadion.

Przypuszczalny skład Błękitnych: Krzysztof Osmyk, Maciej Zając, Przemysław Lasek, Michał Jędryka, Łukasz Kubicki, Kamil Maj, Andrzej Krupa, Jakub Domka, Tomasz Przeszłowski, Bartłomiej Rupar, Sławomir Solarz

Rezerwa: Kamil Kubicki, Piotr Żak, Łukasz Kowal, Marcin Popielarski, Grzegorz Majcher, Wojciech Pieniążek