Wywiad z trenerem Przemysławem Laskiem

• autor: Adam, 2013-07-03 18:45

Admin: Sezon 2012/13 się zakończył jak oceniasz postawę Błękitnych w zakończonych rozgrywkach?

Przemek: Na pewno przed sezonem te 44 punkty i ósme miejsce na koniec rozgrywek brałbym w ciemno i jestem pewien, że nie tylko ja. Aczkolwiek w dniu dzisiejszym tak na chłodno pozostaje niedosyt ponieważ była duża szansa na uplasowanie się w pierwszej czwórce - szkoda.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Admin: W trzech ostatnich spotkaniach zdobyliśmy tylko jeden punkt gdyby był ich komplet było by podium trochę chyba szkoda tej niewykorzystanej szansy?

Przemek: W nasze poczynania wkradło się chyba zbyt duże rozluźnienie po wywalczeniu spokojnego utrzymania, bo tak naprawdę nie były to złe mecze w naszym wykonaniu - jedyny mankament to duża nieskuteczność szczególnie w pierwszych 45 minutach w każdym z tych trzech spotkań. A co do miejsca na podium to miejmy nadzieję, że jeszcze się tego doczekamy.

Admin: Na skuteczność naszych piłkarzy w tym sezonie nie można narzekać 66 strzelonych bramek trzecia ofensywa w lidze dodatkowo bramki rozłożyły się na całą drużynę?

Przemek: Powinienem napisać oby tak dalej, jednak pozostaje wiele do poprawy. Niby grzechem byłoby narzekać, ale wiele 100% sytuacji zmarnowaliśmy. Wiele czynników się na to złożyło : Sławek - praktycznie stracona pierwsza runda z powodu kontuzji, druga znakomita- niezastąpiony a ataku ( mam nadzieję że wreszcie ominą go urazy i rozegra pełny sezon a wtedy będzie cieszył się z KRÓLA , Piotrek trzymał nasza ofensywę w pierwszej rundzie, Wojtek - 10 bramek jednak troszkę nierówna gra, wierzę że w przyszłym sezonie poprawi swoje statystyki bo stać go na to, Bartek - pierwsza runda w BG młody perspektywiczny zawodnik z dużym potencjałem, jeżeli zostanie będziemy się cieszyć z jego bramek. A co do pozostałych strzelających to każda bramka jest super dodatkiem do tego co powinni robić na boisku.

Admin: Sławomir Solarz zajął piąte miejsce w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 17 bramkę gdyby nie problemy zdrowotne w jesieni na pewno powalczył by o koronę króla strzelców?

Przemek: Stać go na koronę króla strzelców. W tym sezonie mamy połowiczna koronę za sprawą Pietki i mam nadzieję, że za rok będziemy świętować ten sukces wspólnie ze Sławkiem, a może z innym napastnikiem

Admin: Niestety nasza defensywa w tym sezonie była na poziomie klubów walczących o utrzymanie 59 straconych bramek to zdecydowanie za dużo co było tego przyczyną?

Przemek: Przede wszystkim zbyt dużo błędów indywidualnych wśród defensorów, zmiany w ustawieniu i nonszalancja to tak w skrócie. Gramy bardzo ofensywną piłkę i nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec kontrom przeciwnika. Kolejny powód to zmiany w bramce, mięliśmy 4 golkiperów i każdy zachowywał się inaczej co nie jest dobre dla obrony. Będziemy bardzo mocno pracować w lecie nad poprawą naszej gry w defensywie.

Admin: Kibice często narzekali na naszych skrzydłowych za mała liczbę asyst i bramek wydaje się że faktycznie zagrali poniżej swoich możliwości które maja na pewno spore?

Przemek: Większość sezonu na bokach zagrali młodzieżowcy, które jeszcze w przyszłym roku również nimi będą. To są młodzi chłopcy od których może porostu za dużo wymagamy. Do tego mieli w tym roku maturę więc może nie zawsze byli skupieni w 100% na piłce. Dajmy im troszkę czasu, myślę że w przyszłym roku pokażą na co ich stać.

Admin: Kibice zastanawiają się jak będzie wyglądała sytuacja kadrowa na nowy sezon wszyscy zawodnicy wyrazili chęć pozostania w BG?

Przemek: Ciężko mi dzisiaj powiedzieć coś konkretnego, wszyscy mają się określić co do swojej przyszłości do piątku i wtedy będziemy podejmować wspólnie z prezesem jakieś decyzje. Ja chciałbym żebyśmy utrzymali obecny skład bo jest naprawdę mało czasu do rozpoczęcia rozgrywek żeby wprowadzać kilku zawodników do naszej drużyny.

Admin: Z dniem 1 lipca kończą się wypożyczenia Michała Jędrykai i Bartka Rupara klub będzie starał się o ich wykupienie?

Przemek: Mam nadzieję że w nowym sezonie nadal będą z nami, wszystko teraz w rękach Wisłoka i Orła.

Admin: W nowym sezonie trenerem Błękitnych będzie nadal Przemysław Lasek czy masz inne plany na przyszłość?

Przemek: Dobrze mi jest w Grzęsce, nie szukam niczego innego. Jeżeli prezes jest ze mnie zadowolony to raczej mnie nie zwolni. Mam nadzieję że 4 rok będzie najlepszy z tych które tu spędziłem jako grający trener.

Admin: Wakacje w tym roku będą bardzo krótki już 15 lipca start przygotowań do nowego sezonu masz już plan sparingów na okres przygotowawczy?

Przemek: Ciężko mówić o planie sparingów bo sezon rusza 10-11 sierpień więc praktycznie będą 3 soboty wolne. Na dzień dzisiejszy mamy 27.07 - Jawor Krzemienica i 03.08 Włókniarz Rakszawa do tego dojdzie jeszcze prawdopodobnie puchar wójta. Więc niczego więcej juz nie planuje.

Admin: Jak nasza drużyna podejdzie do rozgrywek pucharu Wójta startujących najprawdopodobniej 7 lipca. Jako najlepszej drużynie w gminie wypada powalczyć o wygraną?

Przemek: Będzie to forma przygotowań do sezonu. Na pewno nie odpuścimy. Spokojnie do tego podchodzimy i boisko zweryfikuje kto jest najlepszą drużyna w gminie.

Admin: Jakieś plany transferowe w klubie już są w kuluarach mówi się o nowym bramkarzu, młodzieżowcu pomocniku i napastniku coś w tym prawdy jest?

Przemek: Tak jak pisałem wcześniej wszystko będzie zależało od decyzji chłopaków jaką podejmą i wtedy będziemy mogli o tym porozmawiać. Na dzień dzisiejszy jestem w kontakcie z 2 zawodnikami i sprawa jest otwarta.

Admin: Chciał byś coś za pośrednictwem naszej strony przekazać naszym fanom?

Przemek: Pozdrawiam ich gorąco i zapraszam na nową trybunę nie stójcie za siatką nogi ma się jedne !

Admin: Dziękuję za wywiad życząc miłego wakacyjnego wypoczynku

Przemek: Dziękuję i pozdrawiam administratorów strony !!!