Kto spadnie kto awansuje? cz. II

• autor: Adam, 2013-06-10 13:28

Na zapleczu jarosławskiej okręgówki sezon zbliża się dużymi krokami do końca. Tak jak kilka tygodni temu najciekawsza sytuacja jest w przemyskiej i przeworskiej A-klasie. W tej pierwszej po kilkunasto tygodniowym przewodnictwie w lidzie pozycję lidera stracił Wiar Krównik na rzecz Wesołej Zadąbrowie która w ostatniej kolejce rozgromiła 6:1 Pogórze Dubiecko natomiast Wiar dość niespodziewanie uległ 2:0 Biało-Czerwonym Kaszyce. Do jeszcze większej sensacji doszło w przeworskiej A-klasie gdzie literująca Zorza Jagiełła przegrała 1:0 z zdegradowaną Gorliczanką Gorliczyna potknięcie rywala wykorzystał San Gorzyce który pokonał 3:1 Zorzę Zarzecze i zbliżył się do ekipy z Jagiełły na jeden punkt. Wydaje się że do rozstrzygnięcia może doprowadzić bezpośredni pojedynek między oboma ekipami w przyszły weekend na boisku w Jagielle.

Więcej w rozwinięciu newsa…

W jarosławskiej A-klasie na trzy kolejki przed końcem mamy zdecydowanych lidera Płomień Morawsko który już teraz mógł sobie zapewnić awans jednak przegrał 2:1 z Tęczą Wysock natomiast wicelider z Świętego rozgromił 7:0 rezerwy JKS-u Jarosław i przedłużył swoje szanse na awans jednak sześciopunktowa przewaga Płomienia wydaje się być wystarczająca. Co raz więcej wiadomo także w IV lidze podkarpackiej w której co raz mniejsze szanse praktycznie tylko matematyczne na utrzymanie ma Żurawianka Żurawica. Po ostatniej przegranej 2:0 na własnym boisku z Pogonią Leżajsk i wygranej OKS Mokszyszów 3:2 z Startem Nowa Dęba strata Żurawianki do bezpiecznego miejsca wynosi już siedem punktów na sześć kolejek przed końcem. Sytuacje może jeszcze bardziej skompilować ewentualny spadek Czarnych Jasło z III ligi lubelsko-podkarpackiej a po 26 kolejce i na cztery przed końcem Czarni zajmują trzecie miejsce od końca które nie gwarantuje utrzymania jednak strata do bezpiecznego miejsca wynosi na razie zaledwie jeden punkt. Co raz trudniej wygląda również sytuacja przeworskiego Orła który to nad strefą spadkową ma tylko cztery punkty przewagi a to za sprawą tego iż z II ligi do naszej grupy III ligowej spadła Siarka Tarnobrzeg a co za tym idzie z III ligi spadnie nie trzy a cztery drużyny. Wrucmy jednak do Żurawianki zakładając najbardziej pesymistyczny scenariusz czyli spadek Czarnych Jasło wtedy ekipa z Żurawicy traci do bezpiecznego miejsca już jedenaście punktów i praktyczne jest zdegradowana do okręgówki. Jednak jak nauczył ubiegły sezon kluby często ze względu na trudną sytuacje finansową wycofują się z rozgrywek dlatego na ostateczne rozstrzygnięcia będziemy musieli jeszcze chwile poczekać. Jeżeli chodzi natomiast o awans z V ligi jarosławskiej tutaj awans ma praktyczne zapewniony Wólczanka Wólka Pełkińska która ma osiem punktów przewagi nad drugim Startem Pruchnik i w razie ewentualnego zwycięstwa może świętować awans na stadionie przemyskiego Czuwaju. Jeżeli chodzi o spadek ostatnia kolejka sprawiła że w grze jest nadal cztery zespoły najlepiej wygląda sytuacja Syrenki Roźwienica która wygrała w ostatniej kolejce mecz o przysłowiowe sześć punktów w Miękiszu Nowym i wyszła ze strefy spadkowej wyprzedzając o dwa punkty LKS miękisz Nowy i o cztery Hetmana Laszki i Pogoń-Sokół Lubaczów. W przyszłej kolejce może dojść również do rozstrzygnięć w dolnej części tabeli w przypadku zwycięstwa Syrenki ze Skołoszowem i porażek ekip z Lubaczowa i Laszek odpowiednio na własnym stadionie z Pogórzem Rokietnica i Hetmana na wyjeździe z KS Wiązownicą te dwa zespoły spadną do A-klasy. Zatem we wszystkich ligach zapowiada się interesująca walka o awans i utrzymanie. Pierwszym beniaminkiem jarosławskiej okręgówki został natomiast Santos Piwoda który na trzy kolejki przed końcem ma sześć punktów przewagi nad Zdrojem Horyniec który ma rozegrane jedno spotkanie więcej. Bezpośredni pojedynek pomiędzy oboma zespołami jest również na korzyść Santosu w Horyńcu padł remis 2:2 w Piwodzie oba kluby też podzieliły się punktami i padł wynik 1:1 ale dzięki większej ilości strzelonych bramek na wyjeździe to Santos świętuje awans!  Kolejny ligowy raport przedstawimy za tydzień.

autor: wesolowski19 2013-06-10 14:22:29

Profil wesolowski19 w Futbolowo Santos Piwoda dzięki lepszym bezpośrednim pojedynkom ze Zdrojem (remis 1-1 w Piwodzie i 2-2 w Horyńcu)ma już pewny awans do V ligi.

autor: mateo369 2013-06-10 15:52:05

Profil mateo369 w Futbolowo Patrząc na drużyny jakie w tym roku awansują do okręgówki to w przyszłym sezonie raczej nie ma co się obawiać o spokojne utrzymanie BG ;)

autor: adam10 2013-06-10 16:44:29

Profil adam10 w Futbolowo faktycznie wesolowski19 masz racje nie spojrzałem na bezpośrednie pojedynki ale już wszystko poprawione.