Błękitni Grzęska - Wólczanka Wólka Pełkińska

• autor: Adam, 2013-05-28 13:59

W środę 29 maja o godzinie 17:00 Błękitni zagrają zaległa spotkanie XVII kolejki z Wólczanką Wólką Pełkińską. Spotkanie zostanie rozegrane w Grzęsce. Ostatnia konfrontacja pomiędzy oboma zespołami zakończyła się zwycięstwem Wólki 2:1 a bramkę dla naszej drużyny zdobył Przemysław Lasek z rzutu karnego. W ostatniej kolejce Wólczanka pokonała 3:0 Syrenkę Roźwienica natomiast Błękitni po niezwyklę emocjonującym spotkaniu wygrali 2:1 z MKS-em Kańczuga.

Więcej w roziwnięciu newsa...

W przerwie zimowej w ekipie z Wólki nastąpiło kilka zmian kadrowych. Drużynę opuścili: Mateusz Birek powrót do Wisłoka Świętoniowa, Dawid Perykacza (Błękitni Pełkinie), Marek Drozd (Sokół Sokolnik) treningów nie wznowił natomiast: Daniel Radawiec i Łukasz Tabaka. Przybyli natomiast grający trener Marek Rybkiewicz poprzednio Syrenka Roźwienica, do drużyny powrócił wychowanek Krzysztof Pietluch z przeworskiego Orła, o sile ofensywnej stanowi także były zawodnik Błękitnych Piotr Boratyn. Nie zapomniano także o defensywie dlatego do klubu dołączył Damian Kowalczyk z Sokoła Sieniawa z wypożyczenia powrócił także Bartosz Goń. Wólczanka na wiosnę nie zaznała jeszcze goryczy porażki odnosząc odnosząc osiem zwycięstw i jeden remis z Huraganem Gniewczyna 1:1. Błękitni w ostatniej kolejce przerwali fatalną passę trzech przegranych spotkań z rzędu i pomimo że o 68 minuty graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce dla Krzyśka Osmyka a na bramce stanął Andrzej Sowiński nasi zawodnicy pokazali charakter i wolę walki odnosząc zasłużone zwycięstwo. Takie spotkanie na pewno podnosi morele w zespole jak wspominał w wypowiedzi po meczowej Maciej Zając zwłaszcza przed tak prestiżowym spotkaniem jak z Wólczanką. W zespole gości należy zwrócić baczną uwagę na parę napastników Boratyn Pietluch oraz na grającego trenera Rybkiewicza niebezpiecznego przy stałych fragmentach gry kiedy bardzo często jest ich egzekutorem. Do najbardziej znanych zawodników można także zaliczyć Kamila Padiaska wychowanka Sokoła Sieniawa mającego za sobą występy w czwartoligowej Pogoni Leżajsk i trzecioligowym przeworskim Orle. W meczu z Błękitnymi zabraknie natomiast mózg środka pola Grzegorza Bojarskiego który wyjechał za granicę. Pod znikam zapytania stoi również występ Adama Poprawy i Bartosza Gonia. Niestety problemy kadrowe nie ominęły przed tym meczem Błękitnych. Z powodu kontuzji nie zagra Kamil Kubicki zawieszony za czerwoną kartkę jest natomiast Krzysztof Osmyk dlatego klub postanowił sprowadzić trzeciego bramkarza Marka Krupę. W środowym meczu ze względów osobistych nie zagrają także Maciej Zając i Grzegorz Motyka. Do składu powraca natomiast zawieszony za zółte kartki w meczu Kańczugą Łukasz Kubicki. W środowe popołudnie zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie dlatego wszystkich sympatyków Błękitnych serdecznie zapraszamy na stadion w Grzęsce na pewno nie zabraknie emocji. A wszyscy kibice BG wiedzą że najciekawsze spotkania nasi zawodnicy rozgrywają z mocnymi rywalami. Oby dobra tradycja została podtrzymana :)

Przypuszczalny skład Błękitnych: Marek Krupa, Łukasz Kubicki, Przemysław Lasek, Michał Jędryka, Piotr Żak, Kamil Maj, Andrzej Krupa, Łukasz Kowal, Jakub Domka,  Wojciech Pieniążek, Sławomir Solarz

Rezerwa: Andrzej Sowiński, Grzegorz Majcher, Tomasz Przeszłowski, Bartłomiej Rupar