MKS Radymno - Błękitni Grzęska

• autor: Adam, 2013-05-16 18:34

W sobotę 18 maja o godzinie 17:00 Błękitni zmierzą się z MKS Radymno. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywala. W rundzie jesiennej spotkanie pomiędzy oboma zespołami zakończyło się zwycięstwem 1:0 MKS-u i jak do tej pory jedynie ekipie z Radymna udało się wywieść komplet punktów z Grzęski. W ostatniej kolejce MKS pokonał 2:0 Hetman Laszki natomiast Błękitni dość niespodziewanie ulegli 3:2 Syrence Roźwienica.

Więcej w rozwinięciu newsa...

W przerwie zimowej ekipa dość solidnie wzmocniła obronę i środek pomocy. Do drużyny wrócili bracia Piotr i Krzysztof Luftowie z LKS Miękisz Nowy a liderem grającym trenerem został Bogusław Noga zaś środka pola zasilił Bogusław Sierżenga znany z występów w takich klubach jak Stal Stalowa Wola, Stal Rzeszów, Zagłębie Sosnowiec, Polonia Przemyśl, JKS Jarosław, Orzeł Przeworsk, Piast Tuczempy a ostatnio pogoń Leżajsk. Swoją bogatą karierę piłkarską wychowanek Granicy Stubno postanowił teraz kontynuować w Radymnie. Drużynę opuścił Grzegorz Olech do LKS Miękisz Nowy natomiast z powodu kontuzji w rundzie wiosennej nie zagra Paweł Chlastawa. Dlatego zespól MKS-u gra bez typowego napastnika nie przeszkadza jednak to w wygrywaniu meczy i zdobywaniu bramek. W dotychczas siedmiu kolejkach rundy wiosennej wygrali sześć spotkań i tylko raz schodzili pokonaniu 3:0 uznając wyższość Huraganu Gniewczyna będącego w ostatnich tygodniach w wysokiej formie o czym nie dawni przekonali się Błękitni. Co ciekawe podopieczni Bogusława Nogi zdecydowanie lepiej spisują się w spotkaniach wyjazdowych w których w dwunastu meczach zdobył dwadzieścia pięć punktów! Na tak dobry wynik składa się osiem zwycięstw, remis i trzy porażki. Na własnym boisku w dziesięciu meczach zanotowali cztery zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Zwycięsko z Radymna wyjechali: KS Wiązownica 0:1, MKS Kańczug 1:2, Pogórze Rokietnica 0:2 i LKS Skołoszów 0:2 co ciekawe wszystkie te porażki miały miejsce w rundzie jesiennej. Na wiosnę w dwóch spotkaniach rozegranych na swoim terenie pokonali dwie drużyny przemyskie odpowiednio Czuwaj 2:1 i rezerwy Polonii 2:0. Przed Błękitnymi zatem bardzo trudne spotkanie po ośmiu meczach bez porażki przyszła teraz niestety zła passa dwóch przegranych z rzędu. Miejmy nadzieję że ta passa zostanie przerwana właśnie w Radymnie w którym w przeszłości naszym piłkarzom wcale nie wiodło się źle. W sześciu konfrontacjach Błękitni trzy wygrali i trzy przegrali. Jeżeli chodzi o bramki te są zdecydowanie na korzyść naszej drużyny 12 do 6 duży wpływ na to miał za pewne pamiętny mecz z sezonu 2002/03 w którym nasi piłkarze wygrali 7:0 w tym to też sezonie ekipa MKS-u spadła do jarosławskiej A-klasy a dla Błękitnych był to debiutancki sezon w okręgówce. W ostatnim meczu obu ekip w Radymnie wygrali gospodarze 3:1. Sobotnie spotkanie obu zespołów zapowiada się również najciekawiej w XXIV kolejce jarosławskiej okręgówki gdyż spotyka się trzecia z szóstą drużyną. Do kadry meczowej na to spotkanie powraca Maciej Zając który pauzował za żółte kartki i Michał Jędryka. W bramce kontuzjowanego Kamila Kubickiego zastąpi Krzysztof Osmyk który wznowił treningi i w trudnej sytuacji pomógł Błękitnym którzy w innym przypadku pozostali by bez bramkarza za to Krzyśkowi należy się duży szacunek i olbrzymie brawa!!!.

Przypuszczalny skład Błękitnych: Krzysztof Osmyk, Łukasz Kubicki, Przemysław Lasek, Michał Jędryka, Maciej Zając, Kamil Maj, Andrzej Krupa, Jakub Domka, Grzegorz Motyka, Wojciech Pieniążek, Sławomir Solarz

Rezerwa: Andrzej Sowiński, Łukasz Kowal, Piotr Żak, Tomasz Przeszłowski, Grzegorz Majcher, Artur Jadam, Bartłomiej Rupar