Wywiad z trenerem Przemysławem Laskiem

• autor: Adam, 2013-03-19 17:55

Admin: Jak oceniasz przygotowania do rundy wiosennej czy udało ci się zrealizować wszystkie założenie cele?

Przemek: Przygotowania bardzo ciężkie  odkąd jestem w Grzęsce tak ciężko jeszcze nie było i to z różnych powodów: warunki atmosferyczne, kontuzje, ubytki kadrowe i przede wszystkim słaba frekwencja na treningach. Miejmy nadzieję, że Ci którzy trenowali udowodnią w lidze dobrą grą, że wylany pot nie poszedł na marne.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Admin: W sparingach straciliśmy sporą liczbę bramek w sześciu meczach piętnaście co twoim zdaniem było tego przyczyną?

Przemek: Nie można grać wszystkich sparingów w 11 lub 12 gdy przeciwnik wymienia w czasie meczu 5 ludzi to na tak ciężkich boiskach w śniegu i wodzie widać różnicę. Graliśmy każdy sparing w innym ustawieniu personalnym co nie służy nikomu dobrze, ale musieliśmy sprawdzić jak poszczególni zawodnicy prezentują się na innych pozycjach niż te na których grali dotychczas.

Admin: Co do ofensywy można być umiarkowanym optymistą piętnaście bramek to niezły dorobek tym bardziej że drużynę opuścił najlepszy strzelec Piotr Boratyn a Sławomir Solarz przechodził rehabilitacje po kontuzji?

Przemek: Piotrkowi życzę jak najlepiej, chociaż bardzo żałuję że nas opuścił  ale tak to już jest w piłce i nie można nikogo za to winić. Wierzę w to , że Sławek dojdzie do siebie i będzie bardzo mocnym punktem na wiosnę, pomoże naszym młodym napastnikom doświadczeniem jak również strzeli kilkanaście bramek  Bardzo liczę też na naszych młodzieżowców z przodu bo pokazali w sparingach, że mają potencjał.

Admin: Wracając do tematu kadry odejście Dariusza Krupy, Piotra Boratyna i przerwa Piotra Żaka to spore osłabienie zwłaszcza że cała trójka była podstawowymi graczami?

Przemek: Kadrę mamy taką jaką mamy i raczej nic się już nie zmieni. Wypadło nam kilku zawodników a w ich miejsce przyszli inni, którzy będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony w nowym klubie. Zawsze przyjściu nowemu zawodnikowi towarzyszy pewna niewiadoma i dopiero liga zweryfikuje czy poszliśmy w dobrym kierunku. Większość kibiców zna naszą sytuację i wie, że nas nie stać na sprowadzanie zawodników za duże pieniądze i dlatego szukamy młodych, perspektywicznych graczy z dobrymi umiejętnościami.

Admin: Czy zawodnicy których pozyskaliśmy będą wstanie zastąpić wyżej wymienionych graczy?

Przemek: Najtrudniej mimo wszystko będzie zastąpić "Pietkę" ale wiem o tym że chłopaki dadzą radę. Jeżeli chodzi o bramkę to Darek opuścił połowę meczy i zastąpił go bardzo dobrze Kamil więc tak naprawdę ciężko powiedzieć czy to będzie osłabienie. Pozyskaliśmy też drugiego bramkarza i liczę, że ich rywalizacja wpłynie pozytywnie na ich grę. "Żaczkowi" przytrafiły się problemy zdrowotne, które wyeliminowały go do końca sezonu aczkolwiek mamy alternatywę na jego miejsce (Łukasz, Kamil) dadzą sobie radę.

Admin: Cieszyć może że drużynce omijały kontuzje po za urazem Michała i drobnymi kontuzjami Harrego i Grześka Motyki przygotowania przebiegały bez większych problemów?

Przemek: Niestety nie było tak kolorowo, choroba Piotrka, kontuzja Sławka, Michała, Grześka i Harrego to duży problem. Do tego doszło jeszcze kilka drobnych urazów co uniemożliwiło nam 100 procentowe przygotowanie się do rundy. Nie ma co jednak płakać i tragizować , cieszmy się tym co mamy, walczmy w każdym meczu do upadłego i jestem pewien że będzie dobrze.

Admin: Jaki stawiasz cel przed drużyną u progu rundy wiosennej?

Przemek: Taki sam jak przed sezonem - spokojnie utrzymać się w V lidze, bez nerwów i walki do ostatniej kolejki !!!

Admin: Czy na wiosnę będziesz starał się włączyć do walki o koronę króla strzelców? :)

Przemek: Mam taki pomysł żeby grać w ataku hehe oczywiście żartuję, ja jestem od tego że by zapobiegać strzelaniu bramek przez innych i na tym się skoncentruję, a jeżeli przy okazji uda się coś trafić to będzie fajnie. Liczę , że inni będą to robić wystarczająco często żeby wygrywać mecze. A jeżeli chodzi o króla strzelców to byłby nim "Pietka" gdyby został w Grzęsce a tak będzie mu ciężko :))) oczywiście mu tego życzę ... żeby tylko z nami nic nie trafił.

Admin: Czego można ci życzyć przed startem rundy rewanżowej?

Przemek: Jak zwykle dużo zdrowia zarówno dla mnie jak i dla chłopaków , beż kontuzji. Spokojnego utrzymania bez zbędnych nerwów.

Admin: Dziękuję za wywiad.

Przemek: Dziekuję bardzo i pozdrawiam wszystkich prawdziwych kibiców
BG!

autor: starywygaBG 2013-03-21 18:08:33

Profil starywygaBG w Futbolowo Trenerze martwi brak napastnika. Oby Solarz wrócił do pełni sił i formy po kontuzji bo ciężko to widzę. Nie ujmuję umiejętności Pieniążkowi bo to młody chłopak i będziemy mieć z niego wiele radości w tym i innych sezonach ale on musi grać u boku dobrego napastnika. Co do wzmocnień w linii ataku Rupar rok przerwy w grze ja pamiętam go jako obrońcę a nie napastnika. Jadam ta sama sytuacja częściej grał w pomocy niżeli w ataku. Uberman raczej możemy go wykreślić z składu bo ani razu nie widziałem wpisu aby był na treningu lub sparingu. Mam nadzieję, że tak jak to piszecie ciężar zdobywania bramek nie będzie leżeć na jednym zawodniku tylko na drużynie. Panie Trenerze powodzenia w rundzie wiosennej bo mimo drogi pod górkę jaką Pan ma wieżę w Pana nos trenerski i tą drużynę. Powodzenia.