Błękitni Grzęska - Granica Stubno

• autor: Adam, 2012-08-16 08:33

W niedziele 19 sierpnia Błękitni zmierzą się z Granicą Stubno. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Grzęsce a jego początek zaplanowano na 16:00. W ostatniej kolejce Granica pokonała 3:1 Hetman Laszki natomiast nasi piłkarze ulegli 2:1 Wólczance Wólce Pełkińskiej.

Więcej w rozwinięciu newsa…

Granica obok Wiązownicy i Wólczanki jest upatrywana za jednego z faworytów do awansu. W przerwie letniej zespół został dodatkowo wzmocniony znanymi z występów w przemyskim Czuwaju: Łukasz Zając i Jacek Cwynar oraz Marcin Frankiewicz z KS Nakło a treningi wznowił Bartosz Ozipko. Drużynę opuścili natomiast dwaj napastnicy Ariel Solarczyk oraz Arkadiusz Biega obaj wyjazd za granicę Łukasz Derba swoją karierę postanowił kontynuować z KS Nakło natomiast Łukasz Gawlik nie wznowił treningów. W zespole występuje również uznawany za mózg zespołu Mariusz Błaszczyk który wcześniej kierował grą Czuwaju Przemyśl, Żurawianki Żurawica czy Syrenki Roźwienica. Warto również zwrócić uwagę na Grzegorza Tokarza, Bartłomieja Klepackiego czy Tomasza Harłacza są to kolejni zawodnicy którzy do Granicy trafili z Czuwaju co ciekawe grający trener Daniel Zielenkiewicz jest również  byłym wieloletnim piłkarzem tego klubu. Ekipa ze Stubna inauguracji sezonu nie miała najlepszej ulegając na wyjeździe rezerwom przemyskiej Polonii 2:1. W ostatniej kolejce natomiast już pewnie 3:1 pokonali beniaminka z Laszek. Przed Błękitnymi kolejne ciężkie spotkanie jednak jak pokazały mecze z Pogórzem czy Wólczanką nasi piłkarze są w stanie grać jak równy z równym nawet z drużynami które posiadają teoretycznie lepszych i bardziej medialnych zawodników. Na pewno w meczu z Granicą trzeba poprawić skuteczność gdyż chyba ta najbardziej zawiodła w meczu w Wólce Pełkińskiej a wtedy na pewno wywieźli byśmy z trudnego terenu jakieś punkty. W sezonie 2010/11 w którym ostatni raz mierzyliśmy się z Granicą nasi piłkarze dwukrotnie ulegli Granicy na wyjeździe 2:0 i na własnym boisku 3:1. Dlatego jak widać Granica jest dość niewygodnym rywalem dla Błękitnych. Jednak jak się mówi nie ma dwóch takich samych meczy dlatego najwyższa pora poprawić statystki z ekipą ze Stubna. Do zdrowia po kontuzji której nabawił się w meczu z Pogórzem wrócił już Dariusz Krupa do kadry wraca także nieobecny z Wólczanką Tomasz Pelc. W meczu z Granicą nie zagra natomiast Łukasz Kubicki a z powodów służbowych Sylwester Uberman. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera.

Przypuszczalny skład Błękitnych: Dariusz Krupa, Piotr Żak, Przemysław Lasek, Łukasz Kowal, Maciej Zając, Kamil Maj, Andrzej Krupa, Jakub Domka, Grzegorz Motyka, Sławomir Solarz, Piotr Boratyn

Rezerwa: Kamil Kubicki, Rafał Przeszłowski, Andrzej Swoiński, Tomasz Przeszłowski, Tomasz Pelc,  Wojciech Pieniążek