DERBY!!!

• autor: Adam, 2012-04-26 16:25

W niedziele 29 kwietnia o godzinie 16:00 Błękitni zmierzą się z Wisłokiem Świętoniowa. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywala. Ostatnia konfrontacja derbowa zakończyła się zwycięstwem BG 5:1 trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Sławomir Solarz po jednym trafieniu dołożyli Sylwester Uberman i Piotr Boratyn. Honorową bramkę dla Wisłoka zdobył były zawodnik Błękitnych Sławomir Mirek. W ostatniej kolejce ekipa ze Świętoniowej pokonała 2:1 Sokół Studzian natomiast nasi piłkarze wygrali 3:0 z Promykiem Urzejowice.

Więcej w rozwinięciu newsa…

Wisłok w przerwie zimowej stracił swoich dwóch podstawowych zawodników młodzieżowca Mateusza Birka który przeniósł się do Cresovi Krzeczowice oraz obrońcę Stanisława Dziedzica który trafił do Promyka Urzejowice. W niedzielne popołudnie zapowiada się bardzo ciekawa konfrontacja i nie tylko dla tego ze jest to spotkanie derbowa ale również obie ekipy na początku runy wiosennej znajdują się w bardzo dobrej formie. Wisłok na możliwych dwanaście punktów zdobyli o dwa oczka mniej natomiast Błękitni jako jedyni w lidze nie stracili jeszcze ani jednego. Dodatkowy smaczek tej konfrontacji dodaje fakt ze w ekipie gospodarzy występuje dwóch byłych zawodników Błękitnych Rafał Pelc który w tej rundzie występuje na obronie oraz strzelec honorowej bramki w ostatnich derbach Sławomir Mirek. Nasz były napastnik w tym sezonie jednak nie jest w najlepszej formie jak do tej pory udało mu się zdobyć zaledwie siedem bramek. Często powtarza się że derby rządzą się sowimi prawami że pozycja w tabeli odgrywa mniejsza rolę. Jednak po siedemnastu kolejkach Wisłok zgromadził dwadzieścia sześć punktów co daje mu szóstą pozycje i stratę do lidera z Grzęski piętnastu oczek. Dlatego wydaje się że faworytem tego spotkania są Błękitni. Jednak jak często bywa przed ważnymi spotkaniami w naszej drużynie są problemy kadrowe nie inaczej jest również teraz. W niedzielnym meczu trener Przemysław Lasek nie będzie mógł skorzystać z zawieszonych za kartki Jakuba Domki i Tomasza Przeszłowskiego chorego Sławomira Solarz natomiast za granicę wyjechał Grzegorz Majcher. Do kadry meczowej powraca natomiast nieobecny w meczu z Promykiem Dawid Maj. Do tego spotkania nie trzeba mobilizować chyba żadnego piłkarza BG jak powiedział nasz kapitan jest to szczególne spotkanie dla każdego zawodnika. Nie inaczej jest również z kibicami dla nich jest to także najważniejsze spotkanie w tej rundzie miejmy nadzieję że na stadionie w Świętoniowej zamelduje się wielu naszych fanów który w kulturalnej atmosferze będą wspierać naszych piłkarzy który odwdzięczą się dobrą grą na boisku i upragnionym zwycięstwem.

Kibicu pamiętaj Derby to rzecz święta!!!! :)

Przypuszczalny skład Błękitnych: Kamil Kubicki, Dawid Maj, Przemysław Lasek, Łukasz Kubicki, Maciej Zając, Kamil Maj, Piotr Żak, Andrzej Krupa, Grzegorz Motyka, Sylwester Uberman, Piotr Boratyn

Rezerwa: Michał Stącel, Tomasz Pelc, Wojciech Pieniążek