Wywiad z trenerem Piotrem Dąbkiem

• autor: Adam, 2009-03-27 11:13
Admin: Jak ocenia Pan przygotowania do rundy wiosennej?

Piotr Dąbek: Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęliśmy w styczniu. Trenowaliśmy na sali gimnastycznej w Rozborzu, na sztucznej murawie w Przeworsku, oraz w Grzęsce. Nie do końca udało się zrealizować plan, który chcieliśmy wykonać. Pogoda nie pozwoliła na treningi na “normalnym” boisku. Widać to po pierwszym mistrzowskim meczu w Tuczempach. Tak jak wspomniałem moi podopieczni muszą zacząć treningi na boisku, a wówczas nasza gra będzie wyglądała całkiem inaczej. Twierdzę jednak, że do rundy rewanżowej jesteśmy dobrze przygotowani i pokażemy, że nie “przespaliśmy okresu zimowego”.

Więcej w rozwinięciu newsa...

Admin: Nasi piłkarze rozegrali dziewięć meczy kontrolnych. Czy jest Pan zadowolony z gry drużyny w sparingach?

Piotr Dąbek: Jeśli chodzi o mecze kontrolne, to nie wszystkie konfrontacje z innymi drużynami nazwałbym sparingami. Warunki w jakich występowaliśmy daleko odbiegały od “normalności”. Graliśmy na wodzie, lodzie oraz błocie. Ciężkie boisko było również w Tuczempach. Dlatego ciężko wywnioskować po takich meczach na co stać zespół. Myślę jednak, że drużyna będzie prezentować ciekawy, ofensywny futbol, który przysporzy dużo radości naszym sympatykom.

Admin: Przed rundą wiosenną do zespołu dołączyli: Waldemar Kornafel, Tomasz Pelc, Paweł Dąbek, zaś po kontuzji Łukasz Zbojnowicz. Jak ocenia Pan te wzmocnienia?

Piotr Dąbek: Cieszę się, że udało się pozyskać w/w zawodników. Na pewno zwiększy to rywalizację w drużynie, a czy będą to wzmocnienia zobaczymy w trakcie sezonu. Sami zawodnicy swoją postawą na treningach oraz na boisku powinni udowodnić, że ich sprowadzenie nie było pomyłką, ale “coś nowego” wniosło do zespołu.

Admin: Nie udało się pozyskać na stałe Wojciecha Majkutowskiego, który jesienią zdobył dziewięc bramek. Czy będzie to duże osłabienie linii ataku?

Piotr Dąbek: Szkoda, że tak się stało, gdyż Wojtek bardzo dobrze “wkomponował” się w szeregi naszego zespołu. Czy będzie to osłabienie, czas pokaże. Uważam, że zawodnicy, którzy obecnie trenują z zespołem są w stanie Wojtka zastąpić. Ja ze swej strony życzę Wojtkowi wielu sukcesów w sporcie i życiu prywatnym.

Admin: Za kilka dni mecz z MKS-em Kańczuga. Czy ma już Pan jedenastkę na to spotkanie?

Piotr Dąbek: Mecz z MKS-em nie będzie “spacerkiem”. Drużyna przeciwnika jest głównym kandydatem do awansu. Myślę, że moja drużyna przystąpi do tego meczu w pełni skoncentrowana i zmobilizowana, a wówczas stać nas na zwycięstwo. Po absencjach za żółte kartki do zespołu wracają Robert Kiełbicki oraz Andrzej Sowiński. Nie jest powiedziane, że wystąpią w pierwszej jedenastce, ale myślę, że zawodnicy, którzy wybiegną na murawę godnie zaprezentują się w błękitnych barwach.

Admin: Jakie stawia Pan cele przed drużyną na rundę wiosenną?

Piotr Dąbek: Przed rozpoczęciem sezonu celem drużyny było utrzymanie w lidze. W chwili obecnej zajmujemy wysokie czwarte miejsce i wiem, że “apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Wszyscy będą chcieli, aby drużyna skończyła rozgrywki na tym samym, albo wyższym miejscu. Ja osobiście byłbym bardzo zadowolony, aby zespół utrzymał się na czwartym miejscu, oraz tak jak wcześniej wspomniałem prezentował ciekawą, kombinacyjną grą, która pozwoli na zdobywanie wielu bramek.

Admin: Czego można Panu życzyć?

Piotr Dąbek: Na pewno zdrowia dla mnie i moich podopiecznych, oraz samych zwycięstw w rozpoczętej już rundzie rewanżowej.

autor: Fat_shady 2009-03-27 11:23:18

Profil Fat_shady w Futbolowo No to zdrowia i zwycięstw Panie trenerze dla Pana i chłopaków:)

autor: ~Mojzesz 2009-03-28 11:04:20

gdzie moj wpis!!!!!

autor: ~anonim 2009-04-01 14:21:39

avatar Z dniem dzisiejszyn Piotr Dąbek przestał pełnić funkcję trenera Błękitnych Grzęska ponieważ zastąpi On Leo Beenhakkera na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski ! Zarząd jeszcze nie postanowił kto bedzie trenerem Błękitnych.

autor: ~anonim 2009-04-02 14:13:26

avatar oczywiście był to żart prima aprilisowy...    :-D

autor: ~anonim 2009-04-03 12:21:15

avatar nie no dobrze że powiedziałeś bo każdy dał się nabrać :-D