Rewelacyjni Błękitni Grzęska

• autor: Fat_shady, 2008-10-15 22:31
Jako, że na stronie pojawiła się Historia Błękitnych zachęcam do przeczytania artykułu z 2002 roku który został napisany po historycznym awansie Błękitnych do ligi okręgowej. Za udostępnienie artykułu redakcja dziękuje Sławomirowi Solarzowi. Zapraszam również do przeczytania całej Historii Błękitnych.

W bieżącym  sezonie ligowym rewelacyjnie spisuje siędrużyna Błękitnych Grzęska. Prowadzony przez trenera Grzegorza Juchęzespół beniaminka jarosławskiej piątej ligi, w dotychczas rozegranychmeczach zgromadziła na swoim koncie 28 punktów i zajmuje wysokieczwarte miejsce w ligowej tabeli. Postawa futbolistów Błękitnych jestdużym zaskoczeniem zarówno dla działaczy, jak i sympatyków futbolu wGrzęsce i nie tylko...........
-Byłbym nieszczery, gdybymstwierdził, że nie jesteśmy zaskoczeni postawą naszych piłkarzy wbieżącym sezonie ligowym - twierdzi prezes klubu sportowego z GrzęskiJerzy Kowal. Jednak chciałbym zaznaczyć ,że do występów na arenachjarosławskiej ligi okręgowej przygotowywaliśmy się bardzo długo, m.in.poprzez udział w rozgrywkach o mistrzostwo klasy A, w której towalczyliśmy w ostatnich siedmiu sezonach. W tym okresie w kadrzeBłękitnych zaszły niewielkie zmiany. Nasi piłkarze mieli więc naprawdędużo czasu na zgranie się co teraz procentuje. Nie przesadzę twierdząc,że nasza piąta liga to naprawdę solidna klasa rozgrywkowa. proszęzwrócić uwagę, jakie zespoły obecnie rywalizują w jarosławskiejokręgówce. Czuwaj Przemyśl, orzeł Przeworsk, Golbalux Wiązownica czyteż JKS 1909 Jarosław to naprawdę znane firmy których bliżej nikomu nietrzeba przedstawiać. Tym większą mamy więc satysfakcję z tego, że nasipiłkarze w tak doborowym towarzystwie poczynają sobie nadzwyczajdobrze. Trzeba jednak przyznać, że zespół jest naprawdę bardzo dobrzeprzygotowany do sezonu ligowego i to zarówno pod względem kondycyjnym,jak też taktycznym co jest niewątpliwie dużą zasługą naszego treneraGrzegorza Juchy.

- Błękitni Grzęska to jeden z najstarszych klubów sportowych w regionie przeworskim.

-Tak, to prawda. Na mapie sportowej naszego regionu Błękitni Grzęskapojawili się w 1945 roku, czyli jak łatwo obliczyć, za cztery latabędziemy obchodzić jubileusz 60 -lecia istnienia klubu. Początkowo byłto klub dwusekcyjny, gdyż oprócz piłki nożnej funkcjonowała sekcjatenisa stołowego. obecnie jesteśmy klubem jednosekcyjnym, jednak byćmoże już w niedalekiej przyszłości  Grzęska ponownie będzie miała swojądrużynę tenisistów stołowych. Reaktywowanie sekcji tenisa stołowegouzależnione jest jednak od powstania odpowiedniej bazy, a mam tu namyśli halę sportową, która prawdopodobnie w niedługim czasie zostaniewybudowana przy miejscowej szkole.

-Prowadzona wGrzęsce  praca z utalentowaną pod względem piłkarskim młodzieżą jużprocentuje, wszak kadra drużyny seniorów z Grzęski została zdominowanaprzez waszych wychowanków.

- Owszem, aczkolwiek przedinauguracją bieżącego sezonu ligowego udało nam się sprowadzić kilkuzawodników z ościennych miejscowości Świętoniowej i Nowosielec. Ponadtozatrudniliśmy szkoleniowca z przeworska, byłego zawodnika m.in.przeworskiego Orła oraz Kamaksu Kańczuga, Grzegorza Juchę, który swoimdoświadczeniem, jak też swoimi nietuzinkowymi umiejętnościamipiłkarskimi wydatnie wspiera boiskowe poczynania naszych chłopaków wmeczach ligowych.

- Skąd klub sportowy z Grzęski czerpie środki finansowe na swoją działalność ligową?

-Naszym strategicznym sponsorem jest Urząd Gminy w Przeworsku. Ponadtonasza działalność wspierają: Zakład Bud - Inst - Gaz pana MieczysławaBocheńskiego oraz firma San - Styl pana Wiesława Horodeckiego. Nie mogętakże pominąć panów Aleksandra Przeszłowskiego, Stanisława Szlachty,Kazimierza Stopy czy Emila Solarza, bez wsparcia których jakoś trudnosobie  wyobrazić funkcjonowanie klubu sportowego z Grzęski. Jesteśmyklubem typowo amatorskim, w którym piłkarze za swoje występy na boiskunie są opłacani.

-W rundzie jesiennej bieżącego sezonuligowego drużyna z Grzęski solidnie zapracowała na miano rewelacjijarosławskiej piątej ligi. Wasi sympatycy twierdzą jednak, że ichulubieńcy nie zaprezentowali jeszcze pełni swoich umiejętności. Czy tadeklaracja kibiców piłkarskich z Grzęski świadczy o tym, że na wiosnębędziecie się starali włączyć do walki o najwyższe cele, łącznie zawansem wyższej klasy rozgrywkowej?

- Na pewno byśmy tegochcieli. jesteśmy jednak realistami i doskonale zdajemy sobie sprawę ztego, że na dziś o awansie do wyższej niż piąta liga klasy rozgrywkowejmożemy tylko pomarzyć. Naszym celem jest wywalczenie miejsca, którezapewni nam udział w rozgrywkach okręgówki w przyszłym sezonie. Ponadtobędziemy się starali wprowadzić do drużyny jak najwięcej naszejutalentowanej młodzieży, która w niedalekiej przyszłości powinnapowalczyć o nieco wyższe cele niż tylko zachowanie ligowego bytu. Moimifaworytami zaś w wyścigu o awans do czwartej ligi są takie ekipy jak:Orzeł Przeworsk, Czuwaj Przemyśl,  JKS 1909 Jarosław oraz ŻurawiankaŻurawica. Nie lekceważył bym również Golbaluxu Wiązownica, PiastaTuczempy i Bizona Medyka. Te drużyny mogą pomieszać szyki nawet tymnajlepszym ekipom.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

autor: ~anonim 2008-10-14 23:28:14

avatar prezes ma fajne zdjecie :)

autor: Rafinho 2008-10-15 06:20:10