Wywiad z trenerem Przemysławem Laskiem

• autor: adam10, 2011-11-08 22:27

Admin: Minęło kilka dni od zakończenia rozgrywek jak oceniasz postawę Błękitnych w rundzie jesiennej?

Przemek: Szczerze mówiąc nie wszystko w tej rundzie poszło tak jak chciałem, ale dlatego piłka jest taka piękna. Jak zwykle nie ominęły nas kontuzje , ubytki kadrowe co miało wpływ na zmiany w ustawieniu przede wszystkim linii obrony która nie funkcjonowała tak jakbym chciał i dlatego w zimie poświęcimy temu największą uwagę i spróbujemy poprawić grę tej formacji.

Admin: Po trzynastu kolejkach Błękitni zajmują drugie miejsce ze stratą punktu do Sanu Gorzyce czy jest to dla ciebie rozczarowanie?

Przemek: Oczywiście że tak z całym szacunkiem do rywali nadal uważam że mamy najlepszą drużynę w tej lidze a nasz wynik nie do końca odzwierciedla nasze możliwości jednak miało na to wpływ kilka czynników o których nie chciałbym mówić na forum publicznym bo sa to sprawy wyłącznie zespołu o których juz rozmawialiśmy.

Admin: Błękitnym przydarzyło się cztery wpadki w tej rundzie najbardziej chyba jednak bolą punkty stracone w Grzęsce i bramki z jaką łatwością rywale nam strzelali w tych spotkaniach?

Przemek: Najbardziej mi szkoda pkt w Urzejowicach gdzie byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i tylko brak skuteczności spowodował że strąciliśmy 2 pkt. oraz u siebie z Siennowem gdzie po moich dwóch fatalnych zagraniach straciliśmy dwie bramki i ciężko było gonić mimo ze w samej końcówce przy stanie 3:3 mieliśmy słupek i później dobrą sytuacje Pietki to nie daliśmy rady zdobyć kompletu. A co do pozostałych meczów to wszyscy pamiętają okoliczności meczu w Gorzycach:) i tak to pozostawmy, natomiast Babice no cóż to właśnie jest taki mecz który czasem musi nadejść, dobra postawa gości nasz słabszy dzień, zepsuty rzut karny i niewymuszone zmiany!

Admin: W związku z kontuzją Macieja Przeszłowskiego cała rundę rozegrał nasz młody wychowanek Łukasz Kusak ale również występowali Grzegorz Motyka i Wojciech Pieniążek jak podsumujesz ich pierwsza pełna rundę w seniorach?

Przemek: Całkiem pozytywnie, oczywiście czeka ich jeszcze troszkę pracy. Najtrudniej ma Wojtek wiadomo dlaczego jednak zawsze jak wchodził pokazywał się z dobrej strony strzelił 2 bramki miał asystę. Jeżeli chodzi o Łukasza to wskoczył do składy w ostatniej chwili po kontuzji Macka i prezentował się poprawnie jednak musi poprawić grę do przodu bo w tym systemie nie ma innej możliwości. Osobiście miałem spore oczekiwania co do Grześka i mam mieszane uczucia grał we wszystkich trzynastu meczach średnio prawie 60 min i tylko jedna asysta bez bramki, bardzo dobry technicznie mam nadzieje że w przyszłej rundzie pokarze się z jeszcze lepszej strony. Są to młodzi chłopcy którzy przyszli do nas prosto z juniorów i potrzebują tez czasu na zapoznanie się z nową taktyka i grą w seniorach czas działa dla nich .

Admin: Świetną dyspozycją strzelecką imponowali Sławomir Solarz i Piotr Boratyn którzy zdobyli łącznie trzydzieści trzy bramki wydaje się że pomiędzy nimi rozstrzygnie się walka o koronę króla strzelców?

Przemek: Niech koronę wygra Gargas ... my porostu awansujmy:) oczywiście obaj są w znakomitej formie i super się uzupełniają jeżeli ominął ich kontuzje to nie powinien im nikt zagrozić !!!

Admin: Straciliśmy dziewiętnaście bramek przez co nasza defensywa jest czwartą w lidze po Samie, Wisełce i Zorzy Zarzecze wydaje się że kilku bramek można było się wystrzec?

Przemek: Stracone przez nas bramki podzieliłem na trzy grupy:

a) takie których nie można było uniknąć 9 bramek

b) po błędach bramkarzy 5 bramek

c) po ewidentnych błędów zawodników z pola 5 bramek

Wiec wychodzi na to że mamy sporo do poprawienia - niestety

Admin: Czy przed rundą wiosenną w drużynie Błękitnych potrzebne będą wzmocnienia czy kadra nie ulegnie zmianie?

Przemek: Jeżeli będą to tylko wzmocnienia a nie uzupełnienie kadry, zawodnicy którzy bedą w stanie wnieść coś nowego do zespołu

Admin: Jeden punkt straty do Sanu to nie wiele jednak wydaje się że to ekipa z Gorzyc będzie naszym najgroźniejszym rywalem w walce o awans?

Przemek: Jesteśmy po 13 kolejkach a zaczynamy praktycznie od zera , miedzy pierwszym a czwartym miejscem jest zaledwie 6 pkt to tyle samo co w zeszłym sezonie Krzeczowice zyskały nad Kisielowem w drugiej rundzie ... wszystko jest w naszych nogach i głowach .

Admin: Jaka drużyna/y w tej rundzie cię zaskoczyły pozytywnie i negatywnie?

Przemek: Negatywnie na pewno Nowosielce i Studzian słaba gra i dolna część tabeli a pozytywnie nikt szczególnie no może Siennów poprzedni sezon zakończyli na 12 miejscu a teraz są w czubie.

Admin: Czy masz już jakiś wstępny plan na spotkania kontrolne i przygotowania do rundy wiosennej?

Przemek:  Najprawdopodobniej zaczniemy 16 stycznia i rozegramy 7/8 sparingów przed ligą.

Admin: Dziękuję za wywiad do usłyszenia na wiosnę:)

Przemek: Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców BG i do usłyszenia mam nadzieję że szybciej niż na wiosnę !!!