Zapowiedz XII kolejki

• autor: Adam, 2011-10-20 13:51

Przed nami dwunasta kolejka ciekawie zapowiadają się mecze w Zarzeczu i Gaci gdzie miejscowe zespoły odpowiednio będą podejmowały Promyk Urzejowice i Piast Nowosielce. Lider San Gorzyc uda się do Gorliczyny a wicelider Błękitni Grzęski podejmie w Urzejowicach Sokół Studzian. Gościnnie wyniki tej kolejki wytypował były zawodnik BG Robert Kiełbicki.

Zapowiedz kolejki w rozwinięciu newsa>>>

Sokół Studzian – Błękitni Grzęska

Sokół prezentuje się zdecydowanie lepiej jak na początku rozgrywek kiedy przegrywał mecz za meczem. W ostatnich pięciu meczach zdobył osiem punktów na co składa się dwa zwycięstwa i dwa remisy. Zdecydowanym faworytem meczu będą jednak Błękitni którzy w dwóch ostatnich meczach nie mieli litości dla swoich rywali. Nie można jednak lekceważyć podopiecznych Sylwestra Jarosza gdyż w naszej lidze zdarzają się również niespodzianki jak za pewne była by strata punktów w Urzejowicach gdzie swoje mecze rozgrywa Sokół.

Robert Kiełbicki 2:5

KS Kisielów – Wisłoczanka Tryńcza

Gospodarze po kompromitującej porażce z Błękitnymi 7:0 będą chcieli się zrehabilitować kibicom w meczu z Wisłoczanką. Spotkanie z czerwoną latarnią ligi jest dobrym meczem na poprawieniem sobie humoru i dopisaniem kompletu punktów. Nie można jednak lekceważyć ekipy z Tryńczy która prezentuje się co raz lepiej a w ostatniej kolejce odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie pokonując 1:0 Gorliczankę Gorliczyna. W ostatnich pięciu meczach Wisłoczanka zdobyła siedem punktów i na pewno ma apetyt na kolejne.

Robert Kiełbicki 3:0

Gacovia Gać – Piast Nowosielce

Faworytem tej konfrontacji wydają się być miejscowi. Piast przeżywa ogromny kryzys w ostatnich sześciu spotkaniach pięć zakończyło się porażką a tylko jedno zwycięstwem. Ekipie z Nowosielec nie pomógł nawet powrót do zdrowia Janusza Wołowca. Tak mała zdobycz punktów sprawiła że z jedenasto punktowym dorobkiem Piast zajmuje dwunaste miejsce. Gacovia ma o jedno oczko więcej zajmując dziesiątą pozycję. Dla obu ekip jest to mecz o tak zwane ‘’sześć” punktów drużyn przegrywająca na dłużej może utrząś w dolnej części tabeli.

Robert Kiełbicki 3:2

Wisełka Siennów – Wisłok Świętoniowa

Obie ekipy w ostatniej kolejce odniosły wysokie i pewne zwycięstwa odpowiednio 5:0 i 3:0. Jednak faworytem meczu wydaje się być Wisełka. Pomimo ostatniego zwycięstwa zła sytuacja Wisłoka nie uległa zmianie wydaje się że w drugim sezonie z rządu drużyna z Świętoniowej będzie walczyć o utrzymanie. Wisełka natomiast przegrała tylko raz w tym sezonie i wydaje się mało prawdopodobne aby ta statystyka uległa zmianie po niedzielnym spotkaniu.

Robert Kiełbicki 2:0

Zorza Zarzecze – Promyk Urzejowice

Mecz drużyn grających mocno w kratkę w tej rundzie jednak statystyki pokazują że stabilniejsza formę prezentują piłkarze z Zarzecza. Promyk po dobrym początku notuje teraz słabą serie podobnie jak piast w ostatnich pięciu meczach przegrał czterokrotnie  tylko raz sięgając po komplet punktów.  Porażka którejś z drużyn może ją pozbawić kontaktu z czołówką która rozgrywa mecze z teoretycznie słabszymi rywalami.

Robert Kiełbicki 4:1

UNUM Babice – Zorza Jagiełła

Do Babic zawita Zorza z Jagiełły. UNUM podobnie jak Kisielów w ostatniej kolejce poniósł dotkliwą porażkę w Gorzycach z Sanem. Na poprawę nastroju beniaminek będzie miał konfrontację z Zorzą która po fatalnym początku odnotowała kilka zwycięstw jednak w ostatnich trzech spotkaniach ekipa z Jagiełły nie prezentuje się najlepiej zdobywając tylko jeden punkt. Faworytem wydaje się być UNUM którego aspiracje sięgały nawet walki o awans i strata punktów w tym meczu może pozbawić go całkowicie kontaktu z czołówka.

Robert Kiełbicki 2:1

Gorliczanka Gorliczyna – San Gorzyce

Lider przeworskiej A-klasy zawita na boiska beniaminka w Gorliczynie. Gorliczanka po dobrym starcie sezonu przeżywa kryzys na który z pewnością ma wpływ dużo kontuzji oraz brak treningów co było widać w meczu z Błękitnymi gdzie zabrakło zawodnikom siły spacerując pod koniec meczu. San w ostatniej kolejce bez problemu rozprawił się z UNUM i w tym spotkaniu jest również faworytem strata punktów Gorzyczan za pewnie zostanie uznana jako sensacja. Mecz to nie tylko walka po punkty ale również rywalizacja Arkadiusza Gargasa z piłkarzami Błękitnych Sławomirem Solarzem i Piotrem Boratynem o koronę króla strzelców.

Robert Kiełbicki 1:1