statystyki szczegółowe

Wydarzenia

Remis z Piastem po słabej grze...

• autor: adam10, 2024-03-23 18:38

Błękitni Grzęska - Piast Nowosielce 1:1 (1:0) Paweł Mirek 19 - Bartłomiej Wołowiec 83

Błękitni: Paweł Tytuła, Maciej Zając, Sebastian Hołub, Kacper Płonka, Maciej Przeszłowski, Kacper Młodnicki, Tobiasz Pieczek(71 Marcin Popielarski), Patryk Kijanka, Eryk Bartnik(60 Krystian Bartnik), Paweł Mirek, Sławomir Solarz

Piast: Piotr Kowalik, Konrad Harpula, Bartłomiej Wołowiec, Ireneusz Śliwa, Mateusz Paszczak, Mateusz Kowal, Grzegorz Olszaniecki, Łukasz Kowal, Seweryn Undziakiewicz(46 Kamil Kalamarz), Radosław Zieliński(55 Filip Wyczarski), Sławomir Mroszczyk(46 Tomasz Mucha)

Żółte kartki: Kacper Płonka, Maciej Przeszłowski - Seweryn Undziakiewicz

Sędzia: Konrad Tomczyk (Jarosław)

Po bardzo słabym spotkaniu Błękitni tylko zremisowali na inaugurację  z jedną z najsłabszych drużyn w tabeli Piastem Nowosielce. Patrząc jednak na przebieg spotkania wydaje się, że trzeba się cieszyć z tego jednego punktu. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Błękitnych był debiutujący w naszym zespole Paweł Tytuła, który pomimo popełnienia błędu przy bramce wyrównującej w kilku sytuacjach popisał się świetnymi interwencjami. Najlepszą miał chyba w 32 minucie kiedy po kapitalnej paradzie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Na prowadzenie wyszliśmy w 19 minucie po debiutanckim trafieniu Pawła Mirka a asystował mu Patryk Kijanka. Przed strzeleniem bramki stwarzaliśmy okazje jednak po jej zdobyciu przestaliśmy kompletnie grać i po za jedną akcją Kacpra Młodnickiego, który za silnie wrzucił w pole karne do Sławomira Solarza czy Pawła Mirka zamykającego akcję nie zagroziliśmy więcej bramce strzeżonej przez Piotra Kowalika. Po zmianie stron w 49 minucie powinniśmy prowadzić 2:0 Świętnie w pole karne zagrał Eryk Bartnik a mając przed sobą pustą bramkę spudłował Paweł Mirek. Mógł być to przełomowy moment tego spotkania. Goście co raz śmielej zaczęli atakować naszą bramkę i dopięli swego w 83 minucie. Co ciekawe w 93 minucie mieliśmy na nodze piłkę meczową  na bramkę rywala strzelali i Sławomir Solarz i Krystian Bartnik jednak piłka więcej już tego dnia nie wpadła do bramki. W tym spotkaniu byliśmy zdecydowanie wolniejsi od rywala, mało dokładni a do tego kompletnie przegraliśmy środek pola... Łukasz Kowal rozgrywający Piasta robił co chciał... Teraz przed naszymi piłkarzami dwa tygodnie przerwy i wiele do poprawy bo w takiej formie nie mamy najmniejszych szans w starciu w Niżatycach z MKS Kańczuga...

Aktualności

Kadra Błękitnych na rundę wiosenną sezonu 2023/24

• autor: Adam, 2024-03-23 21:53

Górny rząd od lewej: Marcin Kłos (kierownik drużyny), Jerzy Kowal (prezes klubu), Sebastian Hołub, Grzegorz Pysz, Łukasz Kwolek, Kamil Kubicki, Marcin Popielarski, Sławomir Solarz, Krystian Bartnik, Eryk Bartnik, Łukasz Pieniążek, Tobiasz Pieczek, Jakub Domka (grający trener)

Dolny rząd od lewej: Paweł Tytuła, Maciej Zając, Patryk Kijanka, Paweł Mirek, Kacper Młodnicki, Maciej Przeszłowski, Kacper Olejarka, Kacper Płonka, Marcin Sanduła, Grzegorz Pieniążek

Na zdjęciu brakuje: Dariusza Żuka, Dominika Jurka i Krzysztofa Kwaśniaka

Po meczu z Piastem kapitan Błękitnych Sławomir Solarz

• autor: Adam, 2024-03-23 21:46

Inauguracja rundy rewanżowej wyszła słabo w naszym wykonaniu. Rywale częściej  utrzymywali się przy piłce ale pomimo tego w pierwszej połowie to My groźniej atakowaliśmy co udokumentowaliśmy bramka schodząc do przerwy z wynikiem 1:0. Zaraz po przerwie powinniśmy podwyższyć wynik na 2:0, niestety spudłowaliśmy w doskonałej sytuacji a bramka dałaby nam na pewno  więcej komfortu i spokoju ale taka jest piłka, liczy się to co "w sieci". Kolejne minuty to już dominacja Piasta na boisku który opanował środek pola, na nasze szczęście zdołał strzelić tylko jedna bramkę i z perspektywy szczególnie drugiej połowy ten 1 pkt musimy uszanować bo "średnio" dzisiaj na niego zasłużyliśmy. Czas na analizę i wyciągnięcie wniosków, czy zagraliśmy słabo czy Piast dobrze odpowiedź poznamy zapewne po kilku następnych kolejkach.
     Chciałbym z tego miejsca jeszcze serdecznie  podziękować Naczelnikowi OSP Grzęska Leszkowi Jandzie za dzisiejsza   obsługę  medyczną na meczu.
     Przed nami przerwa świąteczna Życzę więc wszystkim Wesołych i Zdrowych Świąt Wielkanocnych. Pozdrawiam.

Zimowa giełda transferowa

• autor: Adam, 2024-03-22 21:16

Aktualizacja 22.03.2024

Błękitni Grzęska

Przybyli: Paweł Mirek (Orzeł Przeworsk wypożyczenie), Kamil Kubicki (wznowił treningi), Marcin Popielarski (powrót po kontuzji), Paweł Tytuał (wolny zawodnik), Marcin Sanduła (wolny transfer),

Ubyli: Bartłomiej Rupar (zakończenie kariery), Piotr Żak (kontuzja), Jakub Domka (rehabilitacja), Karol Curzytek, Łukasz Kusak (obaj nie wznowili treningów), Mirosław Stańko (Błyskawica Rozbórz)

Więcej w rozwinięciu newsa...

Na początek Piast Nowosielce...

• autor: Adam, 2024-03-22 18:44

W sobotę 23 marca rundę wiosenną wznawia przeworska A-klasa. Nasi piłkarze zmierzą się z Piastem Nowosielce. Spotkanie zostanie rozegrane w Grzęsce a jego początek zaplanowano na 14:00. Ostatnia konfrontacja pomiędzy oboma zespołami zakończyła się wysoką porażką naszych piłkarzy 4:1 a honorowe trafienie w tym spotkaniu zdobył Tobiasz Pieczek z rzutu karnego. Trzeba jednak pamiętać, że już przed meczem borykaliśmy się z problemami kadrowymi w Nowosielcach nie zagrał miedzy innymi: Sebastian Hołub, Kacper Młodnicki czy Sławomir Solarz zaś z powodu kontuzji w 40 minucie boisko musiał opuścić Patryk Kijanka. Na domiar złego nasi piłkarze od 72 minucie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Karola Curzytka. Teraz będzie okazja na rewanż na szczęście nasza sytuacja kadrowa będzie zdecydowanie lepsza. W przerwie zimowej do Błękitnych dołączyli: bramkarz Paweł Tytuła, obrońca Marcin Sanduła oraz napastnik Paweł Mirek z przeworskiego Orła. Dodatkowo treningi wznowił Kamil Kubicki zaś po kontuzji wrócił Marcin Popielarski. Co do naszego rywala po rundzie jesiennej Piast zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów na co złożyło się trzy zwycięstwa, remis i dziewięć porażek. W delegacji rozegrali sześć spotkań odnosząc jedno zwycięstwo 2:1 w Mirocinie w ostatniej kolejce rundy jesiennej oraz remis w Niżatycach oraz cztery porażki. Zdobyli osiem bramek trącać natomiast piętnaście. Najlepszym strzelcem drużyny jest Łukasz Kowal autor siedmiu bramek. W przerwie zimowej w ekipie z Nowosielec doszło do zmiany szkoleniowca. Nowym grającym trenerem został Grzegorz Olszaniecki, który przybył z Promyka Urzejowice. Treningi natomiast wznowił Bartłomiej Wołowiec. Drużynę opuścili natomiast Kamil Stecko do Błyskawicy Rozbórz oraz Fabian Machniak do Tęczy Jankowice.  W kadrze Piasta znajduje się czterech dobrze znanych z gry w naszym klubie zawodników: Jarosław Słysz, Łukasz Kowal, Mateusz Kowal i Konrad Harpula. Papierowym faworytem spotkania wydają się Błękitni jednak będzie trzeba to udowodnić na boisku bo w rundzie jesiennej zdarzały nam się bardzo dobre spotkania jak zwycięstwa z liderem Huraganem Gniewczyna 3:2 czy wiceliderem Wisłoczanką Tryńcza 4:2 i przegrywając między innymi z Piastem 4:1 czy Żurawiem 5:2 po bardzo słabych spotkaniach. W przypadku meczu z Piastem słabej drugiej połowie. Błękitni po rundzie jesiennej zajmują siódme miejsce z dorobkiem osiemnastu punktów i bez dwóch zdań patrząc na potencjał tej drużyny ale i zimowe wzmocnienia jest to wynik na pewno poniżej oczekiwań klubu, trenera czy kibiców. Miejmy nadzieję, że runda rewanżowa będzie zdecydowanie lepsza a pierwszy krok uczynimy w najbliższą sobotę z Piastem. Zapowiada się zatem niezwykle ciekawe spotkanie na, które już zapraszamy wszystkich naszych kibiców i sympatyków. Do boju Błękitni!!!

Przypuszczalny skład Błękitnych: Paweł Tytuła, Maciej Zając, Sebastian Hołub, Kacper Płonka, Maciej Przeszłowski, Kacper Młodnicki, Tobiasz Pieczek, Patryk Kijanka, Eryk Bartnik, Paweł Mirek, Sławomir Solarz

Rezerwa: Łukasz Pieniążek, Kamil Kubicki, Marcin Popielarski, Marcin Sanduła, Łukasz Kwolek, Grzegorz Pysz, Dariusz Żuk, Dominik Jurek, Krystian Bartnik, Kacper Olejarka

Przed meczem ale także w jego trakcie będzie można nabyć magnesy Błękitnych w cenie minimum 10 zł.

Sobol wycofuje się z rozgrywek...

• autor: Adam, 2024-03-22 18:05

Niestety tylko pół roku trwała przygoda beniaminka z Niżatyc z przeworską A-klasą. Drużyna Sobola z powodu problemów kadrowych postanowił nie przystąpić do runy wiosennej. Tym samym pozostałe kluby czeka pauza w poszczególnych kolejkach a spotkania będą weryfikowane jako walkowery taka informacje przekazał OZPN Jarosław. Błękitni mieli podejmować Sobol w trzeciej kolejce rudny rewanżowej. W pierwszej rundzie Sobol wywalczył dwa punkty i zajmował ostatnie miejsce w tabeli na które i tak byłby przesunięty po wycofaniu się z rozgrywek...

Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej

• autor: Adam, 2024-03-19 15:50

Za błękitnymi przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Podopieczni Jakuba Domki w tym okresie rozegrali pięć spotkań kontrolnych odnosząc trzy zwycięstwa: 5:3 z juniorami starszymi przeworskiego Orła, 6:4 z Żurawiem Żurawiczki i 9:0 z Zorzą Jagiełła oraz przegrywając 3:0 ze Startem Mirocin i 3:2 z Iskrą Jawornik Polski. W pięciu meczach nasi piłkarze strzelili dwadzieścia dwie bramki co daje średnią:4,4 bramki na mecz i straciliśmy trzynaście czyli 2,6 bramki na spotkanie. Najlepszymi strzelcami w tym okresie był oczywiście niezawodny kapitan Błękitnych Sławomir Solarz autor sześciu bramek. Cieszy także fakt, że w tym okresie trenowali ale również grali nasi juniorzy: Miłosz Kluz, Błażej Kojder, Krzysztof Kwaśniak, Dominik Jurek czy Kacper Olejarka. Nasza młodzież miała swoje liczby Kacper Olejarka zdobył bramkę a Dominik Jurek i Miłosz Kluz odnotowali asysty. W kadrze na rudne jesienną byli już Dominik Jurek i Kacper Olejarka i obaj już zadebiutowali w meczu ligowym na wiosnę został natomiast zgłoszony Krzysztof Kwaśniak i będzie miał okazję w rundzie rewanżowej na debiut. W przerwie zimowej Błękitnych opuścili: Mirosław Stańko do Błyskawicy Rozbórz, Bartłomiej Rupar zakończył karierę natomiast treningów nie wznowili: Łukasz Kusak i Karol Curzytek. Z powodu kontuzji na wiosnę nie zagra także Piotr Żak. Do naszego klubu przybyli natomiast: Paweł Mirek z przeworskiego Orła oraz Paweł Tytuła i Marcin Sanduła obaj na zasadzie wolnego transferu a ostatnim ich klubem był Wisłok Świętoniowa. Po dłuższej przerwie treningi wznowił Kamil Kubicki zaś po kontuzji i prawie rocznej przerwie treningi wznowił Marcin Popielarski. Po rundzie jesiennej nasi piłkarze zajmują siódmą lokatę zagraliśmy kilka bardzo dobrych spotkań pokonując miedzy innymi lidera Huragan Gniewczyna 3:2 czy jednego z faworytów do awansu i wicelidera Wisłoczankę Tryńcza 4:2. Ale zdażyły się nam także wpadki i słabe spotkania jak przegrana w fatalnym stylu z Żurawiem Żurawiczki 2:5 czy Cresovią 0:5 w Grzęsce a także z Piastem 4:1 tracąc cztery bramki po przerwie... Okazja na rewanż będzie już w najbliższą sobotę kiedy przed własną publicznością podejmiemy ekipę z Nowosielec. Potencjał tej drużyny jeszcze po zimowych wzmocnieniach jest na pewno wyższy niż miejsce w tabeli ale wszystko trzeba udowodnić na boisku. Na pewno stać nas na walkę o pierwszą piątkę i myślę, że taki cel będzie na rundę wiosenną przed naszymi piłkarzami.

Mirosław Stańko wraca do Błyskawicy

• autor: Adam, 2024-03-17 16:36

Po półrocznej grze w Błękitnych na powrót do Błyskawicy Rozbórz której jest także wychowankiem postanowił wrócić Mirosław Stańko. W rundzie jesiennej rozegrał dwa spotkania z Sobolem Niżatyce i Wisłoczanką Tryńcza spędzając łącznie na boisku 25 minut. Mirkowi dziękujemy za reprezentowanie błękitnych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

• autor: Adam, 2024-03-17 16:00

Bramkarze: Paweł Tytuła, Łukasz Pieniążek, Kamil Kubicki

Obrońcy: Maciej Zając, Marcin Sanduła, Kacper Płonka, Sebastian Hołub, Maciej Przeszłowski, Marcin Popielarski

Pomocnicy: Kacper Młodnicki, Grzegorz Pysz, Patryk Kijanka, Krzysztof Kwaśniak, Jakub Domka, Tobiasz Pieczek, Eryk Bartnik, Dominik Jurek, Łukasz Kwolek, Dariusz Żuk, Paweł Kowal

Napastnicy: Sławomir Solarz, Krystian Bartnik, Paweł Mirek, Kacper Olejarka

Na niebiesko młodzieżowcy

Przybyli: Paweł Mirek (Orzeł Przeworsk wypożyczenie), Marcin Popielarski (powrót po kontuzji), Kamil Kubicki (wznowił treningi), Paweł Tytuła, Marcin Sanduła (obaj wolny transfer)

Ubyli: Piotr Żak (kontuzja), Bartłomiej Rupar (zakończenie kariery), Karol Curzytek, Łukasz Kusak, Mirosław Stańko (Błyskawica Rozbórz)

W szerokiej dwudziestocztero osobowej kadrze Błękitnych na rudę wiosenną znalazło się osiemnastu wychowanków!!! W tym aż dziewięciu młodzieżowców.

Zorza Jagiełła rozbita w ostatnim sparingu!!!

• autor: adam10, 2024-03-17 13:54

Błękitni Grzęska - Zorza Jagiełła 9:0 (4:0) Paweł Mirek 7, 32, 51, Patryk Kijanka 12, Sławomir Solarz 35, 46, 49, Kacper Płonka 62, Łukasz Kwolek 65

Skład Błękitnych: Paweł Tytuła(46 Łukasz Pieniążek), Maciej Zając, Sebastian Hołub, Kacper Płonka, Miłosz Kluz, Kacper Młodnicki, Patryk Kijanka, Krzysztof Kwaśniak, Eryk Bartnik, Paweł Mirek, Sławomir Solarz oraz Marcin Sanduła, Marcin Popielarski, Paweł Kowal, Łukasz Kwolek, Krystian Bartnik, Kacper Olejarka

Nie zagrali: Maciej Przeszłowski (obowiązki zawodowe) oraz Kamil Kubicki, Tobiasz Pieczek, Grzegorz Pysz i Dominik Jurek

W ostatnim meczu kontrolnym Błękitni rozbili ligowego rywala Zorzę Jagiełła 9:0. Kibice, którzy zgromadzili się na meczu zobaczyli dwa hat-tricki autorstwa: Sławomira Solarza i Pawła Mirka, który z końcu się przełamał i trafił do siatki rywala bo we wcześniejszych meczach nie brakowało okazji ale skuteczności już tak... Po jednym trafieniu dołożyli: Patryk Kijanka, Kacper Płonka i Łukasz Kwolek. W ostatnim sparingu trener Jakub Domka mógł skorzystać praktycznie ze wszystkich zawodników zabrakło jedynie: Kamila Kubickiego, Macieja Przeszłowskiego, Tobiasza Pieczka i Grzegorza Pysza. Cieszy powrót do składu chorych ostatnio: Sławomira Solarza i Eryka Bartnika. Konfrontacja z Zorza była kolejną okazją do gry naszej młodzieży czyli: Krzysztofa Kwaśniaka, Miłosza Kluza, który zaliczył w tym spotkaniu dwie asysty i Kacpra Olejarski, który miał tez dwie okazje do zdobycia bramki. Za tydzień pierwsze spotkanie ligowe przed własną publicznością z Piastem Nowosielec na które wszystkich kibiców już dzisiaj zapraszamy.